21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W wyniku pożarów na Hawajach już ponad 1000 osób uznano za zaginione

W wyniku pożarów na Hawajach już ponad 1000 osób uznano za zaginione

Madryt (Europe Press) – Władze USA przyznały, że liczba osób zaginionych w wyniku pożarów, które rozpoczęły się dwa tygodnie temu na wyspie Maui na Hawajach, nie jest jasna ze względu na brak pełnych danych, ale jest to liczba „zgłoszonych” osób. Zniknęli także” na ponad tysiąc, a liczba potwierdzonych zmarłych sięga 115.

Szef FBI w Honolulu, Steve Merrill, przedstawił nowe szacunki dotyczące liczby zaginionych zaledwie dzień po tym, jak szeryf hrabstwa podał liczbę zaginionych na około 850.

„Nie chcemy pozostawić żadnego kamienia bez zmian, dlatego przyglądamy się wszystkim osobom na tej liście, dopóki nie udowodnimy, że ich na niej nie ma” – powiedziała Merrill, podkreślając, że liczba ta może ulec zmianie w miarę napływania nowych informacji. Informacja.

Ponadto wskazał, że po dniach, podczas których na spalonym terenie pracowały setki zespołów poszukiwawczo-ratowniczych oraz dziesiątki psów tropiących, udało im się uratować około 1400 z 2500 osób, które początkowo uznano za zaginione.

Prezydent USA Joe Biden przebywał w poniedziałek na wyspie zniszczonej przez pożary, oceniając reakcję agencji rządowych na najbardziej śmiercionośny pożar w kraju w ubiegłym stuleciu i obiecując pomoc dla ocalałych.

Początkowa reakcja prezydenta na pożary na Maui spotkała się na początku tego miesiąca z krytyką, zwłaszcza ze strony Republikanów, którzy wykorzystali prawie pięciodniową ciszę między pierwszymi komentarzami Bidena na temat pożarów a jego późniejszym publicznym wystąpieniem na temat tragedii.

READ  Zgłoszono amerykański nalot w Syrii po ataku na amerykańską bazę Grupo Milenio