23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przypadkowo odnotowano rzadką kałamarnicę głębinową ze „światłami” na ramionach

Przypadkowo odnotowano rzadką kałamarnicę głębinową ze „światłami” na ramionach

Naukowcom z Uniwersytetu Australii Zachodniej i Kelpie Geosciences w Wielkiej Brytanii udało się nagrać film Kałamarnica ze „światłami” w ramionachkto żyje Głębokie wody Oceanu SpokojnegoTak ogłosił dom studiów w A komunikat prasowy Już w najbliższy czwartek, 16 maja.

Kałamarnica ze światłami
Zakrzywioną kałamarnicę uchwycono na nagraniu wideo. | Foto: Reuters.

Kałamarnica ze światłami, jak wygląda?

że to Rzadki gatunek mięczaków zwany „kałamarnicą hakową” lub Tanningia Danae. Zaobserwowano go 8 maja na głębokości ponad kilometra pod wodą, na północ od obszaru zwanego Przełęczą Samoa. Szacuje się, że jego długość wynosiła około 75 cm.

Moment, w którym został sfotografowany, wydarzył się podczas fotofory Objął ramionami tonącą komorę, którą uważał za tamę.

Jednak naprawdę zaskakujące w tym odkryciu jest to, że na końcach ramion kałamarnicy znajdują się Bioluminescencyjne „światła”. Służą do zastraszania ofiary, którą badaczka Heather Stewart porównała do pary „latarni morskich”.

„On kałamarnicaKtóry miał około 75 cm długości, zstąpił na nasz aparat, sądząc, że to ofiara, i próbował go odstraszyć swoimi ogromnymi rozmiarami. Reflektory bioluminescencyjne. Potem zaczął go otaczać ramiona Jedna z pozostałych kamer zarejestrowała zdarzenie bardziej szczegółowo. „Myślę, że mieliśmy szczęście, że byliśmy świadkami tego” – powiedział Stewart.

On Haczyk na kalmary To jeden z Kałamarnica głębinowa Większy. Słynie z tego, że ma dwójkę fotofory Bardzo duże na końcach ramion, które wytwarzają bioluminescencyjne błyski, które straszą i dezorientują ofiarę podczas polowania. Otóż ​​to fotofory Największy znany w świecie przyrody.

Profesor Alan Jamieson, dyrektor Centrum Badań Głębinowych na Uniwersytecie Mindero w Australii Zachodniej, powiedział, obserwując Kałamarnica głębinowa W swoim naturalnym środowisku, zwłaszcza w środku wody, było to notoryczne wyzwanie.

„Skąd pochodzi wiele płyt tego gatunku warkocze, „Przyłów lub zawartość żołądków wieloryba” – powiedział Jamieson.