23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Reprezentacja Argentyny w rugby kobiet w poszukiwaniu marzeń |  Yaguaretés przeszli przez fazę grupową Poland Sevens niepokonani

Reprezentacja Argentyny w rugby kobiet w poszukiwaniu marzeń | Yaguaretés przeszli przez fazę grupową Poland Sevens niepokonani

Jeszcze dawno temu mało kto o nich wiedział. Dziękuję Wytrwałość, zaangażowanie, dostarczanie i pasja Walczyli ze wszystkimi z góry przyjętymi poglądami na temat tego sportu, że Oval może stopniowo wkraczać w kontynentalny punkt ciężkości gry.

Dzięki temu po raz pierwszy w historii pokonali Brazylię i zostali mistrzami Ameryki Południowej. Poza tym zajęli ostatnie miejsce Turniej w Ameryce Południowej i Challengers przed tym etapem w Polsce Zdobyli brązowy medal w Dubaju i srebrny medal w Montevideo, zajmując odpowiednio trzecie i drugie miejsce.

Tym samym z entuzjazmem i możliwością dalszego rozwoju przybyli do Krakowa. Tam są Drugi w tabeli ogólnej z 34 punktami, Co robić za Chinami (40) i przed Belgią i Ugandą (po 28), wiedząc, że muszą pokonać ostatni stopień, aby osiągnąć podstawowy cel, jakim jest zapewnienie sobie biletu do Madrytu (zakwalifikowanie się do pierwszej czwórki w tabeli generalnej) Kategoryzować W najgorszych czterech rundach zmierzą się z Japonią, Brazylią, RPA i Hiszpanią. 12 wybranych drużyn weźmie udział w Światowym Turnieju Kobiet 2024/25 jeszcze w tym roku.

Pierwszy dzień zawodów

W Krakowie w fazie grupowej Poland Sevens byli niepokonani, pokonując Papuę Nową Gwineę 25:5 w pierwszym meczu i Paragwaj 29:7, zanim ostatecznie zakończyli mecz. 31 do 20 w najcięższym meczu w grupie z Ugandą.

Yaguaretés miał wspaniałą sobotę. Foto: UAR Press

Dzięki temu zagrali w ćwierćfinale W tę niedzielę od 6:00 rano przeciwko Kenii Jeśli Los Jaguares wygrają w kluczowym dla ich aspiracji meczu, osiągną swój pierwszy cel: dostaną się do półfinału w poszukiwaniu nowego medalu w Polsce i szansy na grę w play-offach. Światowy tor w Madrycie Seven Od 31 maja do 2 czerwca następny.

Słowo Przewodniczącego UAR

Gabriela Travagliniego Komentując proces, przez który przechodzi kobiece rugby w Argentynie: „Przygotowaliśmy cztero- lub pięcioletni plan rozwoju dziewcząt, przez który przeszło wielu trenerów. Dzisiaj Nahuel (Garcia) Jeśli mają dobry turniej w Polsce, wykonują świetną robotę, stwarzając szansę zakwalifikowania się do Hiszpanii, co byłoby bardzo ważnym krokiem. Ale oprócz tego mają kolejną świetną okazję w turnieju w Monako Playoff kwalifikujący się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. To bardzo satysfakcjonująca praca, ze świetnym programem i dziewczynami uprawiającymi inne sporty.

READ  Kongres Kobiet analizuje wpływ polskiego prawa na aborcję

Odnosząc się dokładnie do tych prognoz wzrostu, Travaglini skomentował: „40 lat temu nikt nie myślał o kobiecym rugby. Bardzo trudno jednoznacznie powiedzieć, jak bardzo będzie ona rosła w nadchodzących latach. Ćwiczymy poprzez wirtualną platformę UAR „Connecta Rugby”. „Więcej osób wraca do rugby”.

Prawda jest taka, że ​​Las Yaguaretés rośnie krok po kroku i notuje zwycięstwa. W tym roku, Z 15 rozegranych meczów wygrali 13 razy Pozostali dwaj tylko przegrali (z najbliższymi rywalami, Kenią, 17:0 w półfinale w Dubaju i Chinami, 38:7 w finale w Montevideo).

W najbliższą niedzielę próby będą miały drużyny z całego kraju, prowadzone przez głównego trenera Nahuela Garcię z Salty. Zrealizuj pierwszą część swojego marzenia. Los Jaguares jadą tam z takim samym pragnieniem jak zawsze i z większym entuzjazmem niż kiedykolwiek.