22 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gdzie zostaną rozsypane prochy młodej aktorki Veroniki Toussaint, która zmarła na raka?

Gdzie zostaną rozsypane prochy młodej aktorki Veroniki Toussaint, która zmarła na raka?

(Instagram: @veronicatouss)

Weronika ToussaintMłoda aktorka, której śmierć zaskoczyła wszystkich, od kilku lat walczyła z rakiem piersi, chorobą, która dotyka miliony ludzi, zwłaszcza kobiet. W programie pokazowym Z pierwszej rękiUjawniono niektóre szczegóły jego pogrzebu.

Najwyraźniej rodzice komika i prezenterki telewizyjnej byli zszokowani, że oni i cała jej rodzina tak myśleli Pokonam raka. Trumna jest zamknięta, a według dziennikarzy programu jego brat spełni ostatnią wolę Toussainta związaną z jego prochami.

Prochy Weroniki zostaną rozsypane na ziemi. ale dlaczego? Według Lalo Carrillo, jednego z moich kierowców Z pierwszej rękiAktorka zawsze miała duchowy związek z naturą:

„Jego domem był właściwie Las Lacandona. Wszedłem do domu Weroniki i wszędzie były rośliny. Naśmiewaliśmy się z niej, bo była już chora, a ona twierdziła, że ​​nudzi jej się w domu, więc zaczęła ścielić łóżko, układać rośliny i wstawać z łóżka, żeby zobaczyć, jakie będą jej rośliny. Śmialiśmy się z niej, mówiąc: „Och, co za ojciec, co za dobre życie”, a ona odpowiedziała: „Naprawdę mi się podoba”.

Kierowca zmarł w wyniku powikłań związanych z chorobą nowotworową. Foto: Getty Images

Nawrót choroby Veroniki Toussaint był zaskoczeniem nie tylko dla jej rodziny, ale także dla niej samej, ponieważ nie zdawała sobie sprawy ze skali choroby i nie zdawała sobie sprawy z jej powagi.

Komiczka została zdiagnozowana w 2021 roku i od tego czasu poświęciła się wielu działaniom związanym z profilaktyką raka piersi. Gdy się o tym dowiedziała, młoda kobieta powiedziała:Czy to nie cudowne!:Nikt cię nie przygotowuje, kiedy powiedzą ci, że masz raka. Tym razem była moja kolej. Od ponad miesiąca Zdiagnozowano u mnie raka piersi Dziś postanowiłem podzielić się tym z Wami na tym forum. „To był dla mnie bardzo intensywny proces, szczególnie dla otaczających mnie osób, które bardzo mnie kochają”.

READ  Wspominając dzieci Mariany Levi w jej 56. urodziny

Leczenie raka piersi różni się w zależności od rodzaju i stadium choroby, a także charakterystyki pacjentki. Do najpopularniejszych opcji należą Chirurgia, radioterapia, chemioterapia, terapia hormonalna i terapie celowane.

the chirurgia Zabieg ten może być zachowawczy, jak wycięcie guza, podczas którego usuwany jest jedynie guz i niewielka ilość otaczającej tkanki, lub bardziej rozległy, jak mastektomia, która polega na całkowitym usunięciu piersi. Rekonstrukcja piersi jest często zalecana po mastektomii.

the Radioterapia Wykorzystuje wiązki wysokoenergetyczne do zabijania komórek nowotworowych i zmniejszania ryzyka nawrotu. Zwykle podaje się go po operacji oszczędzającej pierś.

the Chemoterapia Polega na stosowaniu leków w celu zniszczenia komórek nowotworowych, które mogły się rozprzestrzenić. Można go podać przed operacją (neoadiuwant) w celu zmniejszenia wielkości guza lub po (adiuwant) w celu wyeliminowania wszelkich pozostałych komórek.

leczenie Hormonalne Jest skuteczny w przypadku nowotworów wrażliwych na hormony, przy stosowaniu leków blokujących hormony, takie jak estrogen. Najczęściej stosowane metody leczenia obejmują tamoksyfen i inhibitory aromatazy.

Zabiegi Orientacja Koncentrują się na określonych aspektach komórek nowotworowych, takich jak białko HER2, i mogą obejmować leki takie jak trastuzumab.

Każdy plan leczenia osobowośćbiorąc pod uwagę takie czynniki, jak ogólny stan zdrowia pacjenta i osobiste preferencje.