18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska: 3 cudzoziemców znaleziono martwych w pobliżu granicy

WARSZAWA (AP) – W niedzielę znaleziono ciała trzech cudzoziemców w różnych miejscach w pobliżu wschodniej granicy Białorusi z Polską – poinformowali polscy urzędnicy.

W jednym przypadku rzeczniczka lokalnej policji Edida Cow Radio 5 zauważyła trzech irackich mężczyzn zbierających grzyby w dżungli w pobliżu granicy białorusko-litewskiej, z których jeden zginął. Pozostali dwaj zostali zabrani do policyjnego aresztu i przyjęci do szpitala.

Ciała pozostałych dwóch obcokrajowców znaleziono w pobliżu białoruskiej granicy – ​​powiedziała Associated Press rzeczniczka bezpieczeństwa granicznego Anna Michelska.

Straż graniczna poinformowała na Twitterze, że prokuratorzy już prowadzą śledztwo.

W innym incydencie Michelska powiedziała lokalnej gazecie, że ośmiu migrantów – trzy kobiety i pięciu mężczyzn – zostało uratowanych uwięzionych na bagnach w pobliżu granicy polsko-białoruskiej. Siedmiu z nich trafiło do szpitala.

Członkowie UE Polska i Litwa zmagają się z rosnącą presją migracyjną wzdłuż granicy z Białorusią. Mówią, że jest to „hybrydowy atak” reżimu prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, mający na celu destabilizację UE.

Polska i Litwa stawiają ogrodzenia z drutu kolczastego, zwiększając bezpieczeństwo granic i wprowadzając na swoich granicach tymczasowy stan wyjątkowy, aby zapobiec nielegalnej imigracji.

Michelska powiedziała, że ​​do tej pory we wrześniu z Białorusi udaremniono ponad 3800 prób przemytu, a ponad 320 tylko w sobotę.

READ  Sąd UE zawiesza ataki Polski na niezawisłość sądownictwa International