25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zaprasza swoją młodzież na „lato” w wojsku – DW – 16.05.2024

Polska zaprasza swoją młodzież na „lato” w wojsku – DW – 16.05.2024

Armia polska rozwija program dobrowolnego szkolenia wojskowego dla ludności cywilnej, wprowadzając obozy letnie, w których werbowani będą żołnierze w niepełnym wymiarze godzin w niepewnych czasach po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie poinformowało w czwartek, że latem tego roku po raz pierwszy ruszy program „Wakacje z wojskiem”.

Mężczyźni i kobiety w wieku od 18 do 35 lat posiadający obywatelstwo polskie mogą zapisać się na 27 dni podstawowego szkolenia wojskowego w jednej z 70 baz wojskowych i otrzymać równowartość 1520 dolarów. Jak podaje ministerstwo, oferta skierowana jest przede wszystkim do absolwentów szkół średnich, ale także do studentów i osób poszukujących pracy wakacyjnej.

Alternatywa dla pracy sezonowej

W tym przypadku usługa ta będzie alternatywą dla pracy sezonowej” – powiedział. Szkolenie obejmuje strzelanie, orientację w terenie, walkę wręcz, technologię radiową i obsługę pojazdów wojskowych. Obywatele, którzy ukończą program, mogą kontynuować służbę w żołnierzach zawodowych, rezerwach lub ochotniczych jednostkach Gwardii Narodowej.

Oferta jest rozszerzeniem jednodniowych kursów cywilnych „Pociąg z wojskiem” oferowanych od 2022 roku. Polska jest jednym z najważniejszych zwolenników militarnych Ukrainy.

W nadchodzących latach należy spodziewać się znacznego wzrostu polskiej armii. Według Ministerstwa Obrony w siłach zbrojnych liczy obecnie 191 500 mężczyzn i kobiet. Liczba ta wzrośnie do 300 000, włączając bezpieczeństwo narodowe.

(DBA)

READ  Autecnia kontynuuje ekspansję w Meksyku i Polsce oraz wykorzystuje rozwój technologii