25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Irene Sánchez-Escribano sprawdza się w Polsce

Irene Sánchez-Escribano sprawdza się w Polsce

Irene Sánchez-Escribano ma tego lata wiele celów. Igrzyska Olimpijskie w Paryżu są jednymi z głównych i najważniejszych, ale on chce być na kolejnych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce, które odbędą się w Rzymie (Włochy) w dniach 7-12 czerwca. Aby to zrobić, musisz osiągnąć minimum.

Pierwsza próba zakończyła się sukcesem. Było to kilka tygodni temu na mityngu iberoamerykańskim w Huelvie, gdzie zawodnik z Toledo nie mógł zejść poniżej 9 minut i 40 sekund. Teraz nadarzy się druga szansa, już w najbliższą sobotę, 18 maja, pod pomnikiem Janusza Kusosińskiego w polskim mieście Sorso.

Choć nie poznała jeszcze swoich rywalek w biegu na 3000 metrów przez płotki, biegacz adidas spodziewa się dobrego wyścigu z kilkoma międzynarodowymi rywalkami. Przyznał, że treningi w ostatnich dniach przebiegały dobrze i jest w dobrym momencie. Musi jednak wyrazić to na torze: „Moim zamiarem jest dać z siebie wszystko i zobaczyć, co się stanie; „Muszę dobrze się ustawić i skupić”.

Na ziemiach polskich będzie także Karolina Robles, która uczestnicząc w Hulvie zapewniła sobie już bilet do Rzymu. Co do reszty, Irene Sanchez-Escripano nadal pracuje nad osiągnięciem pozostałych celów na ten sezon lekkoatletyczny. Oprócz dobrego udziału w igrzyskach olimpijskich jego pragnieniem jest odzyskanie narodowego tronu w biegu na 3000 płotków. Sprawę komplikuje pojawienie się Roblesa i Marty Serrano.

READ  Izrael i Polska zgadzają się na poprawę stosunków i przywrócenie ambasadorów na stanowiskach