25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Polsce aresztowano podejrzanego o pomoc rosyjskim tajnym służbom w ataku na Zełenskiego

W Polsce aresztowano podejrzanego o pomoc rosyjskim tajnym służbom w ataku na Zełenskiego

Odpowiadał za zbieranie i przekazywanie informacji dotyczących bezpieczeństwa lotniska Rzeszów-Jasionka w południowo-wschodniej Polsce, przez które często przejeżdża prezydent Ukrainy.

W kraju zatrzymano obywatela Polski pod zarzutem współpracy z rosyjskim wywiadem wojskowym Planowanie ataku Przeciw Prezydentowi Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Podejrzanemu, tymczasowo aresztowanemu przez sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie, przedstawiono zarzuty Gotowość do działania w charakterze agenta obcego wywiaduMożliwa jest kara pozbawienia wolności do ośmiu lat.

Zdaniem Prokuratury Polskiej Paweł K. Został zatrzymany w środę w ramach operacji z udziałem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) i ukraińskich służb bezpieczeństwa, które same dostarczyły dowody łączące jego polskich odpowiedników. z Moskwą.

Prokuratorskie śledztwo potwierdziło, że podejrzany wyrażał chęć działania w charakterze agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego i nawiązywał w tym celu kontakty z osobami rosyjskimi bezpośrednio zaangażowanymi w wojnę na Ukrainie.

„Jego dzieła to m.in Zbierz i wyślij do wywiadu wojskowego Federacji Rosyjskiej Informacja o Ochrona Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka„W raporcie wspomina się o lotnisku na wschodzie kraju, na które Zełenski ma udać się opuszczając Ukrainę.

„Ma to między innymi pomóc rosyjskiemu programowi służb specjalnych Możliwy atak Prezydent Ukrainy przeciwko życiu zagranicznego przywódcy, Wołodymyr Zełenski„, ciąg dalszy odniesienia bez wchodzenia w dalsze szczegóły.

Ukraińskie służby bezpieczeństwa (SBU) potwierdziły także swoją rolę w operacji, która doprowadziła do aresztowania Pawła K, o którym nie podano żadnych szczegółów.

„Dzięki udanym operacjom i szybkiej wymianie informacji między krajami udało się na terytorium Polski zidentyfikować i aresztować agenta zwerbowanego przez rosyjskie służby specjalne” – napisano w oświadczeniu.

PolskaCzłonkostwo w Unii Europejskiej i NATO Najbliższy sojusznik wojskowy Ukrainy i A Ważnym ośrodkiem zachodniej pomocy wojskowej dla Q.

Ważna rola Portu Lotniczego Rzeszów

On Lotnisko Silnie strzeżony Rzeszów gra w południowo-wschodniej Polsce, 90 kilometrów od granicy Polski z Ukrainą. Odgrywa ważną rolę nie tylko w dostawach broni. O to chodzi Przyjazd i wyjazd wszystkich zachodnich polityków Kto pojechał do Kijowa. Kieruje się także na zachód do Zełenskiego i innych wyższych urzędników ukraińskich.

READ  Krystyna Simanuskaja | Białoruski sportowiec deportowany do Polski sprzedaje medal za 21 tys. dolarów, aby pomóc prześladowanym sportowcom | Historie | நந்த ண்ணி | Suma gier

Politycy podróżują do i z Kew nocnym pociągiem, ponieważ przestrzeń powietrzna Ukrainy jest zamknięta z powodu nalotów. Miejscem przyjazdu pociągu jest przygraniczne miasto Przemyśl. Stamtąd do lotniska w Rzeszowie jest około 70 kilometrów.

Są w ten czwartek W Niemczech zatrzymano dwie osoby podejrzane o udział w rosyjskim szpiegostwie oraz planowanie ataków z użyciem materiałów wybuchowych i urządzeń zapalających w celu podważenia poparcia ludności dla sprawy ukraińskiej.