25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Teksańczycy byli zszokowani decyzją, jaką Greg Abbott podjął w sprawie zabójcy skazanego na 25 lat więzienia

Teksańczycy byli zszokowani decyzją, jaką Greg Abbott podjął w sprawie zabójcy skazanego na 25 lat więzienia

Gubernator Teksasu, Grega Abbottarozpętał polityczną burzę z dotacjami Kontrowersyjne ułaskawienie Daniela Perry’egobyły sierż Został skazany na 25 lat więzienia Oskarżony o morderstwo uczestnika protestu Black Lives Matter (BLM).

Demonstrant ten brał udział w proteście przeciwko przemocy policji i niesprawiedliwości rasowej w 2020 r. Ogłoszona w czwartek decyzja firmy Abbott Wywołało to gorącą dyskusję Podkreśliła napięcia rasowe i polityczne w państwie.

Ułaskawienie Perry’ego zostało jednomyślnie zatwierdzone przez Texas Board of Pardons and ParolesCo dodało warstwę złożoności do kontrowersji. Abbott, znany ze swojego konserwatywnego stanowiska, Zostało skrytykowane przez organizacje praw obywatelskich oraz zwolennicy sprawiedliwości rasowej, którzy postrzegają to rozwiązanie jako poważną porażkę w walce z przemocą policyjną.

Decyzja ta odbiła się także głębokim echem wśród społeczności Ameryki Łacińskiej w Stanach Zjednoczonych, gdzie kwestie sprawiedliwości rasowej i nadużycia władzy policyjnej są tematami budzącymi ogromne zaniepokojenie. Podczas gdy na Florydzie wraz z Ronem DeSantisem zatwierdzane są nowe przepisy, w Teksasie dyskutuje się o tej kwestii.

Grega Abbotta.

Archiwa


Przeczytaj także

Marcin Mina


Greg Abbott uzasadnił ułaskawienie: co powiedział?

Gubernator Teksasu Greg Abbott bronił swojej decyzji o całkowitym ułaskawieniu Daniela Perry’ego Zarzuca, że ​​działał w samoobronie. Z oficjalnego pisma władz stanu Teksas wynika, że ​​Perry znalazł się w niebezpiecznej sytuacji, gdy otoczono jego samochód „Agresywni protestujący” Podczas jazdy przez Austin. Wśród nich był j.Arete Foster28-letni weteran Sił Powietrznych.

Daniel Perry, skazany, który został ułaskawiony.

Mikala Compton/Austin Amerykański mąż stanu/AP

Abbott wyjaśnił to w swoim piśmie Foster podszedł do Perry’ego z karabinem Kałasznikowa. Na miejscu strzelaniny, niecałe pół metra dalej. Wino z gruszek Działanie to zostało zinterpretowane jako groźba. Natychmiast odebrał sobie życie i strzelił z pistoletu w Fostera. Odpowiednio, Perry w ciągu minuty zadzwonił na policję, aby zgłosić, co się stało.

zanim Wyroki wahały się od 5 do 99 lat więzieniaAbbott wyraził zamiar ułaskawienia Perry’ego od czasu jego skazania w kwietniu 2023 r. Poinstruował Texas Board of Pardons and Paroles, aby ponownie rozpatrzyła sprawę, ponieważ zgodnie z prawem stanowym może udzielić ułaskawienia tylko wtedy, gdy komisja zaleci takie działanie. Przegląd zakończył się jednomyślnym poparciem dla amnestiiCo ułatwiło gubernatorowi podjęcie kontrowersyjnej decyzji.

Reakcja na ułaskawienie była intensywna i emocjonalna. Whitney Mitchell, narzeczona Fostera, Wyraził swoje zdziwienie tą wiadomością. W rozmowie z CNN powiedział, że decyzja Abbotta uwydatnia niepokojącą tendencję „Liczą się tylko niektóre życia” I że niektórzy obywatele mogą zostać zabici bez konsekwencji, jeśli ich poglądy polityczne nie pokrywają się z poglądami osób sprawujących władzę.

READ  Jest to nowy dialekt języka angielskiego, który powstał w Miami pod wpływem języka hiszpańskiego - Enseñame de Ciencia