18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czterech migrantów zostało znalezionych martwych na granicy polsko-białoruskiej

Ciała czterech migrantów zostały znalezione w tę niedzielę na granicy polsko-białoruskiej w związku z rosnącym napięciem związanym z imigracją.

Tysiące migrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, przekroczyło w ciągu ostatnich kilku miesięcy granicę między Białorusią a Unią Europejską (UE) na Litwę, Łotwę i Polskę. UE podejrzewa, że ​​reżim w Mińsku promuje ją w odpowiedzi na europejskie sankcje.

„Dzisiaj (niedziela) na granicy z Białorusią znaleziono ciała trzech osób” – poinformowali w tweecie polscy pogranicznicy.

Ciała znaleziono w trzech różnych miejscach. Rzeczniczka Straży Granicznej Anna Mikelska powiedziała polskiej agencji PAP, że są to „prawdopodobnie nielegalni imigranci”.

Białoruś twierdzi, że w niedzielę na polskiej granicy znalazła ciało irackiego imigranta.

– Około metr od granicy znaleziono ciało kobiety o niesłowiańskim wyglądzie – powiedział Evgeny Omes, dowódca białoruskiej Straży Granicznej, cytowany przez agencję publiczną Belda.

Według niego „oczywiste znaki” mówią, że ciało kobiety zostało „wyciągnięte” z polskiej granicy.

Jej mąż powiedział, że według agencji polscy pogranicznicy zabrali go do granicy białoruskiej, boso i pod groźbą, wbrew swojej woli.

Według Beldy, kobieta zmarła obok pięciu żywych osób: trojga dzieci, chłopca i starszej kobiety, z których wszyscy są Irakijczykami.

Białoruskie władze wszczęły śledztwo w ONZ.

Z drugiej strony polscy pogranicznicy powiedzieli, że uratowali ośmiu migrantów uwięzionych na bagnach w pobliżu rzeki Supraśl na granicy z Białorusią.

„Ośmiu migrantów (pięciu mężczyzn i trzy kobiety) zostało uratowanych, a 7 z nich trafiło do szpitala” – napisali w tweecie.

W obliczu migracji i napięć z Białorusią Polska na początku września wprowadziła na swojej granicy 30-dniowy stan wyjątkowy.

Wysłał 2000 żołnierzy i zaczął tworzyć zamki, aby zapobiec imigracji.

pop / alf / def / erl / np / eb

READ  Giovanni Brusen wrócił pomyślnie, a w Polsce zwyciężyło dwóch Kubańczyków