19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Białoruś.- Czterech migrantów umiera z powodu niskiej temperatury na granicy białorusko-polskiej

Madryt, 20 lat (Europa Press)

Co najmniej czterech migrantów zginęło w ten weekend na nisko położonych obszarach w pobliżu granicy białorusko-polskiej, gdzie frekwencja dramatycznie wzrosła, odkąd prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko ostrzegł pod koniec maja, że ​​nie będzie w stanie kontrolować przepływu w odpowiedzi na sankcje UE.

Polscy strażnicy graniczni potwierdzili w niedzielę na Twitterze odkrycie trzech ciał, przy czym czwarte ciało kobiety irackiego pochodzenia zostało znalezione na Białorusi, poinformowali urzędnicy.

Premier Polski Matos Moraviki przewodniczył w poniedziałek spotkaniu, którego celem było zbadanie sytuacji w rejonie przygranicznym.

Prezydent bronił w niedzielę pracy wykonanej na tym obszarze w celu ratowania życia tych ludzi i jako przykład przytoczył lokalizację ośmiu migrantów w rzece. Moraviki nie krył jednak niepokoju związanego z Mińskiem i Moskwą, a BAP stwierdził, że odpowiada politycznie za kryzys migracyjny.

Według polskich urzędników, do tej pory we wrześniu znaleziono 4000 osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. Moravieki podkreślił, że nie podda się „szantażowi” i obiecał dalsze wzmocnienie nadzoru i bezpieczeństwa na tym obszarze.

ONZ

ONZ wyraziła już zaniepokojenie tragiczną sytuacją osób próbujących dostać się na terytorium UE z Węgier. Ubolewa nad zgonami potwierdzonymi w ostatnich godzinach w poniedziałek i wezwał wszystkie partie do priorytetowego traktowania dobra wszystkich partii politycznych. .

„Należy unikać wszelkich decyzji lub działań, które zagrażają życiu osób ubiegających się o azyl i migrantów”, powiedział na Twitterze Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). „Różnice polityczne w zakresie odpowiedzialności nie powinny być zamieniane w ofiary” – dodał.

READ  Były polski menedżer Zbigniew Boniek uważa, że ​​to łatwy zespół z Meksykiem i Argentyną