17 maja, 2024

Kolumbia pokonała Irak, a Niemcy padły na Polskę

Gol Marco Casierry (32’ST) pomógł Kolumbii pokonać Irak 1:0 w meczu towarzyskim na stadionie Mestalla w Walencji wczoraj, dzięki czemu drużyna Nestora Lorenzo nie przegrała z pięcioma zwycięstwami od czasu objęcia urzędu. I dwa remisy.

Drużyna prowadzona przez El „Proof” Lorenzo od samego początku starała się być bohaterem przeciwko Irakowi, który był agresywny w presji i walkach osobistych, wspierany przez swoich fanów, aby Kolumbia poczuła się nieswojo. Integruje swój zespół na eliminacje do Mistrzostw Świata.

Niemcy przegrali wczoraj 0:1 w meczu towarzyskim z Polską w Warszawie i nadal prezentują się jak najlepiej, mimo że krytyka spada na drużynę Hansiego Flicka.

Zawody w Niemczech przebiegają ostatnio według toksycznego schematu, a niemiecki trener nie znalazł jeszcze recepty na przerwanie błędnego koła.

Gol dla Polski padł z rzutu rożnego, a Jakub Kiwier strzelił głową w 31’PT.

Niemcy wciąż mają mecz, aby usprawiedliwić się w przyszły wtorek przeciwko Kolumbii w Gelsenkirchen.

Brazylia zagra na czarno z Gwineą

Brazylia, prowadzona przez gracza Realu Madryt, Viniciusa Juniora, będzie ubrana na czarno w pierwszej połowie meczu towarzyskiego z Gwineą w Barcelonie dzisiaj (15:30) w ruchu, który wykracza poza granice piłki nożnej. Walka z rasizmem.

Było to wydarzenie bez precedensu i było częścią kampanii przeciwko dyskryminacji rasowej.