18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chico Perez: Czy powinien otrzymać większą karę od FIA za kolizję z Albonem w Singapurze?

Chico Perez: Czy powinien otrzymać większą karę od FIA za kolizję z Albonem w Singapurze?

Sergio Pereza i Red Bulla Mieli ciężki weekend w Singapurze od czasu Meksykanina i jego kolegi z drużyny Maxa Verstappena Zostali wyeliminowani z Q3 w kwalifikacjach i zabrakło im miejsca na podium w wyścigu.

Czech Perez Po rywalizacji na torze Marina Bay rozpoczął wyścig z 13. pozycji, a dobiegł jako 8.

Meksykanin był w kontakcie Alexa Albonal WilliamsaW zakręcie nr 13 kierowca Red Bulla zyskał swoją pozycję i kontynuował swój powrót w Singapurze. Z drugiej strony Albon stracił 17 sekund w wyniku incydentu i zajął punkty.

the Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA zdecydowała się ukarać Pereza pięcioma sekundami, co nie miało na niego wpływu, ponieważ ukończył wyścig z ponad 10 sekundami przewagi nad dziewiątym miejscem. Liama ​​Lawsonal Alfa Tauri.

Biorąc pod uwagę, że Red Bull ma jeden z najszybszych, jeśli nie najszybszy bolid w stawce, pojawiają się pytania dotyczące tego rodzaju kar.

„Problem polega na tym, że większość przestępców, którzy ją otrzymują, może bardzo łatwo wymazać pięciosekundową karę za wypchnięcie innego kierowcy, zwłaszcza gdy często są to kierowcy szybszych samochodów z nowszymi oponami w porównaniu z „ofiarą” w wolniejszym samochodzie”. I na starych oponach” – krytykuje Josha Sutila W Wyścig.

„W tym przypadku pośrednio motywujesz kierowcę szybszego samochodu, aby przyłożył inny samochód do ściany, ponieważ wiesz, że zajmie ci to cały czas wyścigu, ponieważ jedyne, co dostaniesz, to pięć- drugą karę” – kontynuował.

W przypadku nierównej konkurencji, gdy kierowcy nie rywalizują tym samym samochodem, tego typu kary mogą stanowić lukę w przepisach.

READ  Giorgio Chiellini chwali się zdjęciem z Carlosem Velą i Garethem Bale'em: „Co za trzecia strona”