3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

5 kroków, aby żyć mniej samotnie w 2024 roku

5 kroków, aby żyć mniej samotnie w 2024 roku

(CNN) — Więź, jaką zapewniają przyjaciele, rodzina i partnerzy, jest nie tylko miła, ale wręcz kluczowa.

Według a. prawie co czwarta osoba dorosła na świecie czuje się bardzo lub bardzo samotna Ankieta Meta Gallupa z 2023 r.

„Zbyt długo samotność pozostawała w cieniu, ukryta i niedoceniana, powodując choroby psychiczne i fizyczne” – oświadczył w swoim przemówieniu. Listopad Doktor Vivek Murthy, Naczelny Chirurg Stanów Zjednoczonych.

Samotność jest problemem, jeśli chodzi o uzyskanie pomocy, a rozwiązaniem są silne relacje.

Badanie wykazało, że pozytywne doświadczenia społeczne nie tylko wpływają na poziom stresu i zdolność radzenia sobie z nim, ale są także oznaką zdrowia fizycznego. Badanie, marzec 2023 r.

Rozszerzanie relacji może wydawać się trudne, ale oto pięć pomocnych kroków, które możesz podjąć, aby to zrobić w 2024 roku.

1. Zacznij od małych rzeczy

Niezależnie od tego, czy chodzi o poznawanie nowych przyjaciół, zbliżanie się do istniejących, czy randkowanie, dobrze jest zacząć od czegoś małego, mówi Adam Smiley Poswolski, autor książki Przyjaźń w epoce samotności. W poprzednim artykule CNN.

Może to oznaczać wysłanie SMS-a z prośbą o sprawdzenie kogoś raz w tygodniu, poznanie kogoś nowego co miesiąc lub zaplanowanie regularnego wyjścia towarzyskiego.

„Jeśli robisz tylko jedną rzecz, zrób listę pięciu ważnych dla Ciebie osób w swoim życiu i zadzwoń do jednej z nich” – dodaje Poswolski. „Najbardziej wyjątkowe przyjaźnie często zaczynają się od małych chwil więzi”.

Powiedział, że badania pokazują, że potrzeba 90 godzin wspólnego czasu, aby uznać kogoś za przyjaciela, i ponad 200 godzin, aby uznać tę osobę za bliskiego przyjaciela, z którym łączy się romantyczny związek.

„W naszym zabieganym świecie musimy wpisać naszą przyjaźń do kalendarza i zaangażować się w częste zajęcia” – powiedział Poswolski.

2. Ustal granice

Wierzcie lub nie, ale lepsza komunikacja z innymi może wymagać ustalenia twardych granic.

READ  Covid-19: ostatnia minuta wirusa Corona w Hiszpanii i na świecie, na żywo | Ponad połowa ludności Hiszpanii ma dawkę przypominającą | Społeczność

„Nie chodzi tylko o konflikty i trzymanie z daleka złych ludzi. Chodzi także o utrzymywanie cenionych relacji” – powiedziała w poprzednim artykule CNN Kami Orange, trenerka pracująca na granicy z południowym Utah.

Granice to komunikacja między Twoimi potrzebami, pragnieniami i oczekiwaniami. Być może będziesz musiał wyznaczyć ze swoim partnerem granice w zakresie swoich potrzeb, jeśli chodzi o przestrzeń osobistą lub utrzymywać relacje z rodzicami, wyznaczając granice dotyczące tego, czego od nich oczekujesz w stosunku do swoich dzieci . .

„Dobre granice są jasne i zwięzłe” – mówi Nedra Glover Twab, psychoterapeutka z Charlotte w Północnej Karolinie. „Myślę, że często mówimy wiele słów, ale nie jesteśmy pewni, czego chcemy”.

Zamiast podnosić kwestię w stylu: „Zawsze dokuczasz mi z powodu moich dzieci”, ważne jest, aby powiedzieć, co jest potrzebne, jak wyjaśnił Tawab w poprzednim artykule. Dodał, że pomocne będzie wezwanie do zrobienia czegoś w przyszłości.

3. Poznaj siebie

Czy wiesz, jak nawiązywać relacje z innymi? Albo jak Twoi bliscy odnoszą się do Ciebie? Odpowiedź na te pytania może pomóc Ci wzmocnić Twoje relacje.

Opisane po raz pierwszy przez psychoanalityka Johna Bowlby’ego w latach pięćdziesiątych XX wieku style przywiązania wyjaśniają, w jaki sposób ludzie funkcjonują w związkach, jeśli chodzi o bliskość, intymność i potencjalne zagrożenia.

Istnieją cztery style: unikający, lękowy, zdezorganizowany i bezpieczny. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat W tym artykule CNN z 2023 r.

Badania pokazują, że znajomość tych technik może pomóc w relacjach z przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami i partnerami.

4. Naucz się mieć konflikty

Jak pokazano, nie tylko dochodzi do bójek, ale mogą one być zdrowe Ten artykuł to CNN.

Kluczem jest produktywna walka z bliskimi, czyli rozwiązywanie problemów i zbliżanie ich do siebie.

Psycholog społeczny David W. Johnson badał konflikty i opisał pięć modeli radzenia sobie z nimi przez ludzi: żółwie, rekiny, niedźwiedzie, lisy i sowy.

READ  Te ptaki nurkują synchronicznie podczas zaćmienia Księżyca

Na przykład żółwie mają tendencję do wycofywania się, rekiny agresywnie chronią swoje cele, a sowy postrzegają konflikt jako problem do rozwiązania. Lisy mają tendencję do kompromisów, podczas gdy niedźwiedzie poświęcają się, aby zachować pokój.

Znajomość swojego przywiązania i stylu konfliktu może pomóc Ci zrozumieć, jak radzić sobie z kłótnią z bliskimi, a badania sugerują, że to podejście można zmodyfikować.

5. Wyrażaj wdzięczność

Proste „dziękuję” może zdziałać wiele.

Osiągnięcie 2023 Pokaż, że pary, które wyrażają sobie wdzięczność, kiedy mają na to ochotę, wydłużają swój wspólny czas o ponad godzinę dziennie.

Kluczem jest autentyczne rozpoznanie i wyrażenie wdzięczności, a nie siedzenie i opowiadanie o miłych rzeczach, które zrobił twój przyjaciel, członek rodziny lub partner, a które możesz zapamiętać.

Wasz związek nie musi popaść w rutynę, nawet jeśli wyjdzie poza fazę motyla, stwierdziła w poprzednim artykule CNN Sarah Algo, profesor psychologii i neurologii na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill. . Algo jest założycielem i dyrektorem The Love Consortium, grupy badaczy badających dane na temat powiązań społecznych.

„Być może niemożliwe będzie odzyskanie radości z zakochania, ale nie trzeba wiele, aby odkryć na nowo to, co kochamy w naszym partnerze, a tym samym wzmocnić nasz związek” – mówi Algo.