3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe zdjęcia ujawniają, jak wyglądają prawdziwe kolory Neptuna i Urana

Nowe zdjęcia ujawniają, jak wyglądają prawdziwe kolory Neptuna i Urana

W Meksyku i na świecie panuje przekonanie, że Neptun i Uran Jesteśmy Planety Słyną z intensywnego, odpowiednio niebieskiego i zielonego koloru, ale badania przeprowadzone na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Oksfordzkiego wykazały, że w rzeczywistości mają inny odcień.

On ZostańProwadzone przez profesora Patricka Irwina badanie pokazuje, że obie planety mają podobny „niebiesko-zielony” odcień, nie osiągając jednak intensywności, z jaką Neptun jest zwykle opisywany jako niebieska planeta.

Uniwersytet Oksfordzki ogłosił wyniki badań prowadzonych przez swoich specjalistów po analizie danych i zdjęć z różnych teleskopów kosmicznych. Twierdzą jednak, że pomimo tych wysiłków żadna technologia nie była w stanie dokładnie odzwierciedlić jedynego prawdziwego koloru planety.

Jakiego koloru są Neptun i Uran?

Profesor Patrick Irwin stwierdził, że błędne przekonanie o rozważaniu Neptun I Uran Planety wydają się odpowiednio intensywnie niebieskie i zielone, ponieważ zdjęcia zostały wykonane oddzielnie w XX wieku przez statek kosmiczny, który przeleciał obok tych dwóch światów.

„Monochromatyczne obrazy zostały później ponownie połączone, aby utworzyć złożone obrazy kolorowe, które nie zawsze były precyzyjnie zrównoważone w celu uzyskania obrazu w „prawdziwych” kolorach, a zwłaszcza w przypadku Neptuna często były bardzo niebieskie” – wyjaśnił. .

Dodajmy do tego, że pierwsze zdjęcia zostały „rozciągnięte” i „uwydatnione”, aby lepiej ukazać chmury, pasma i inne aspekty obu planet. Tym samym, zdaniem grupy specjalistów, z biegiem lat „stała się sztucznie zbyt niebieska”.

Odsłaniają „prawdziwy” kolor Urana i Neptuna

Zespół ekspertów wykorzystał różne dane i próbki, aby zrównoważyć kolorowe złożone obrazy zarejestrowane wiele lat temu przez kamerę Voyager 2, a także przez nowszą kamerę szerokokątną 3 (WFC3) Kosmicznego Teleskopu Hubble'a.

Tym samym wynik ten został potwierdzony Uran I Neptun Właściwie mają dość podobny ton. zielonkawo-niebieskiale nie „ciemnoniebieski”, jak szacowano.

„Główna różnica polega na tym, że Neptun ma lekką domieszkę dodatkowego błękitu, co według modelu stanowi cieńszą warstwę mgły na tej planecie” – podsumowują badania.

READ  Badanie pokazuje, że ćwiczenia mogą poprawić zdrowie mózgu, zwłaszcza pamięć i zdolność uczenia się