3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zła wiadomość, jeśli czekasz na wydanie systemu Windows 12

Zła wiadomość, jeśli czekasz na wydanie systemu Windows 12

Windows 10 został wydany w 2015 r., a Windows 11 pojawił się w 2021 r. Z drugiej strony jesteśmy już gotowi na oficjalne wsparcie dla wersji 10, które zakończy się w 2025 r., chociaż istnieje plan płatności za jego przedłużenie. Jeśli policzymy, Windows 12 zostanie wydany w 2024 roku Nie wydaje się to bardzo dziwne. Wydaje się jednak, że tak nie będzie. ponieważ?

Windows 11 otrzyma wersję 24H2

Przynajmniej w teorii. Pamiętajmy, że informacje te pochodzą z przecieków oraz od ekspertów branżowych, którzy podają się za wiedzę z biur Microsoftu. Ale poza tym nic oficjalnie nie zostało ogłoszone. Zdradzamy jednak, że najczęstsze pogłoski to te, które wskazują, że to, czego będziemy świadkami w 2024 roku, będzie… Uruchomienie systemu Windows 11 24H2.

Będzie to świetna nowa wersja, poważna aktualizacja, która przyniesie znaczące zmiany w sposobie, w jaki korzystamy z systemu operacyjnego. Ponadto będzie miał wiele nowych funkcji, które zostaną podkreślone O sztucznej inteligencji. Jak już możesz sobie wyobrazić, sztuczna inteligencja będzie najważniejszym elementem tego, co pojawi się w systemie Windows.

Torowanie drogi sztucznej inteligencji

Potwierdzeniem tego będzie premiera systemu Windows 12 Zainteresowanie Microsoftu sztuczną inteligencją. Ale wcześniej przygotowali już drogę do kolejnej wersji systemu Windows 11, aby zarówno producenci, jak i użytkownicy mogli się do tego przyzwyczaić.

Wygląda na to, że kolejna wersja systemu Windows 11, 24H2, będzie dostępna dla wszystkich użytkowników około września 2024 r., więc do 2025 r. nie będzie czasu na… Domyślne uruchomienie systemu Windows 12. Jedyną rzeczą, która pojawi się wkrótce, jest wcześniejszy dostęp do aktualizacji, która najwyraźniej będzie obecna w pierwszych skórkach, które będą sprzedawane jako komputery napędzane sztuczną inteligencją. Jego odejście może oznaczać pierwszy kontakt z nową wersją Windowsa, która – jak zauważyliśmy – będzie wówczas dostępna dla pozostałych komputerów.

READ  Ten niesamowity telefon 256 GB 5G właśnie spadł do najniższej ceny właśnie w tym kolorze

Obraz prezentacyjny Copilot na jego oficjalnej stronie internetowej

Krążą pogłoski, że ta aktualizacja Windows 11 będzie bardzo duża i bardzo różni się od wersji 23H2 z 2023 roku i możliwe, że Microsoft ostatecznie zdecyduje się wypuścić ją pod nazwą Windows 12. Ale Byłby to trafny zakładZwłaszcza w czasie, gdy firma dostosowuje swoją pracę po tym, jak jedna z głównych osób odpowiedzialnych za Windowsa, Panos Panai, w 2023 roku zmieniła pracę na stanowisko w Amazonie. Z drugiej strony, jeśli inne pogłoski sugerujące, że Windows 12 może działać w ramach subskrypcji, okażą się prawdziwe, prawdopodobne jest, że firma będzie chciała poczekać do 2025 roku.

Warto też zaznaczyć, że następna aktualizacja Windowsa 11 będzie tą, która zastąpi całą instalację Twojego systemu operacyjnego na nową wersję. To duża różnica w porównaniu z aktualizacją z 2023 r., która została wprowadzona Nad istniejącą instalacją. Ale wersja 2024 będzie na tyle inna, że ​​będzie wymagała nowej instalacji od zera. Z tych powodów nie brakuje też tych, którzy uważają, że Microsoft może wykorzystać sytuację do uruchomienia aktualizacji pod nazwą Windows 12 i tym samym ustanowienia nowej generacji swojej platformy. Jednakże, jak mówimy, jest mało prawdopodobne, aby tak się stało.

Jakie zmiany nas czekają?

Najważniejsze jest wejście na scenę AI w sposób definitywny. Copilot i reszta sztucznej inteligencji Microsoftu Zajmą centralne miejsce. Przydadzą się niemal do wszystkiego i uproszczą codzienne życie z systemem operacyjnym tak, aby było wygodniejsze i dało nam możliwości, których wcześniej nie mieliśmy. Będzie można go na przykład podłączyć do większości programów Windows, aby ułatwić wykonywanie wszelkiego rodzaju zadań.

Niebieska ikona połączenia Wi-Fi na ekranie laptopa

W interfejsie pojawią się także zmiany, które ułatwią konfigurację urządzenia. Szybkie ustawienia będą bardziej dynamiczne i będą miały system stronicowania, natomiast Eksplorator plików da nam więcej opcji, takich jak tworzenie skompresowanych plików w formatach 7zip i TAR. Ponadto dodanych zostanie wiele innych nowych funkcji, o których już rozmawialiśmy ostatnio, takich jak przycisk Zaktualizuj listę połączeń Wi-Fi. Dowiemy się więcej na ten temat, gdy będziemy coraz bliżej premiery tej rzekomo świetnej nowej wersji systemu Windows 11.

READ  Apple bada umowy dotyczące sztucznej inteligencji z wydawcami wiadomości