3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szybko naładuj baterię swojego telefonu komórkowego dzięki tym 7 sztuczkom – naucz mnie o nauce

Szybko naładuj baterię swojego telefonu komórkowego dzięki tym 7 sztuczkom – naucz mnie o nauce

Kredyty obrazkowe: Freebek

Nasze urządzenia mobilne stały się narzędziem, które towarzyszy nam praktycznie wszędzie, w szkole, w pracy, a nawet w łazience, bo kto z nas nie lubi, gdy jego telefon komórkowy odtwarza ulubioną piosenkę podczas kąpieli, a nikt tego nie robi. Wyłącza się w środku utworu albo, co gorsza, w trakcie ważnej rozmowy, jakiejś pracy czy nauki, a kiedy go ładujemy, to trwa dłużej niż powinno. Dlatego podamy Ci 7 trików, które sprawią, że bateria Twojego telefonu komórkowego będzie ładować się szybciej i będzie dostępna, kiedy tylko zechcesz. Przeczytaj dalej i dowiedz się, o co w tym wszystkim chodzi.

Jeśli chodzi o oczekiwanie na pełne naładowanie baterii telefonu komórkowego, może to być frustrujące i denerwujące. Warto zauważyć, że z biegiem czasu funkcja ładowania ewoluowała, aż obecnie nazywa się ją „szybkim ładowaniem” i przyniosła ogromne korzyści, ponieważ wcześniej smartfony ładowały się do 5 godzin, w zależności od marki. W przypadku modelu ta funkcja była bardzo pomocna. Jednak nadal istnieją urządzenia, które nie mają szybkiego ładowania, ściśle rzecz biorąc, i mogą trwać dłużej niż powinny. Ale to już koniec, bo dzięki tym siedmiu trikom dowiesz się, jak szybciej naładować baterię swojego telefonu komórkowego, dlatego radzimy zwrócić uwagę na poniższe informacje i w pełni je wykorzystać.

W ten sposób możesz szybciej naładować baterię swojego telefonu komórkowego

Wyłącz telefon komórkowy

Zaczynamy od takiego, który może wymagać trochę pracy, bo polega na tym, aby nie dopuścić do wyczerpania się baterii, wręcz przeciwnie, gdy widzisz, że ma mniej niż 20%, wyłącz go i ładuj do 100%, a zobaczysz, że ładuje się szybko i łatwo.

Aktywuj szybkie ładowanie

Praktycznie wszystkie telefony komórkowe posiadają tę funkcję, a w wielu z nich nie trzeba jej aktywować, ponieważ gdy podłączona jest ładowarka z tą funkcją, nasze urządzenie od razu ją rozpoznaje i szybko się ładuje, w przeciwnym razie w przypadku innych urządzeń trzeba włączyć szybkie ładowanie. Należy pamiętać, że włączenie tej funkcji może zmniejszyć żywotność baterii telefonu komórkowego.

READ  Możesz teraz poprosić Google o usunięcie Twoich danych osobowych z wyników wyszukiwania

Aktywuj tryb samolotowy

Gdy włączysz tryb samolotowy, inne funkcje, takie jak połączenia, przeglądanie stron internetowych czy GPS, zostaną wyłączone, dzięki czemu zużywa mniej energii z Twojego urządzenia, a po jego naładowaniu zrobi to szybciej.

Zamknij wszystkie aplikacje

Jeśli jednak nie chcesz włączać trybu samolotowego, możesz zamknąć wszystkie aplikacje i nie zostawiać ich w tle, aby nie zużywały więcej energii, niż powinny.

Kredyty obrazkowe: Prywatne

Utrzymuj telefon komórkowy w odpowiedniej temperaturze

Ten krok jest konieczny, ponieważ jeśli w otoczeniu panuje wysoka lub niska temperatura, znacznie wpłynie to na jego działanie i będzie wymagać większego ładowania z baterii telefonu komórkowego, a na dłuższą metę będzie to miało trwałe skutki, takie jak brak włączania się lub powolne ładowanie .

Użyj oficjalnej ładowarki

Zawsze staraj się używać oficjalnych ładowarek dostarczonych przez tę samą firmę lub dystrybutora. Nie twierdzimy, że standardowe ładowarki są złe, ale oficjalne ładowarki spełniają pewne idealne specyfikacje dla urządzenia, dla którego są przeznaczone.

Ostatni, ale najważniejszy

To, co najważniejsze, zostawiamy na koniec, czyli to, że gdy masz nowe urządzenie mobilne, zawsze korzystaj z jego baterii, aż osiągnie 0%, a następnie nie włączaj go, pozwól mu naładować się do 100% i wtedy możesz używać go jako lubisz. To sztuczka wbudowana w instrukcję obsługi telefonu komórkowego, która pomaga ponownie uruchomić baterię i zacząć od nowa. Podsumowując, przynajmniej raz w tygodniu staraj się wyłączać telefon komórkowy, aby jego bateria wytrzymał i działała sprawnie i prawidłowo.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.