18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szeroki udział studentów uczelni wyższych w drugim ogólnopolskim ćwiczeniu 2023

Szeroki udział studentów uczelni wyższych w drugim ogólnopolskim ćwiczeniu 2023

Szeroki udział studentów uczelni wyższych w drugim ogólnopolskim ćwiczeniu 2023

• UNAM działa na rzecz promowania kultury zapobiegania
• Prawie 165 000 osób, pod przewodnictwem rektora uniwersytetu Enrique Grau Fishersa, przyłączyło się do tego obywatelskiego ćwiczenia, w ramach którego studenci, pracownicy naukowi i pracownicy współpracowali na Uniwersytecie w Ciudad oraz w podmiotach zlokalizowanych na obszarze metropolitalnym w Dolinie Meksyku

Po sporządzeniu protokołu działań na wypadek trzęsienia ziemi, które zostało aktywowane o godzinie 11:00 dźwiękiem alarmu sejsmicznego, Gerardo Loyo Martinez, dyrektor generalny ds. analiz, ochrony i bezpieczeństwa uczelni, poinformował, że w 2018 r. około 165 tys. Podczas ćwiczeń zmobilizowano ludzi. Większość z nich to studenci, pracownicy naukowi, pracownicy i urzędnicy.

Rektor uniwersytetu Enrique Grau Fishers uczestniczył w ćwiczeniach i wykonywał instrukcje personelu ochrony ludności UNAM, a na koniec otrzymał raport z wynikami: Komitety brygady pracowały we wszystkich jednostkach Ciudad Universitaria oraz na obszarze miejskim Doliny Meksyku.

Loyo Martínez poinformował, że interweniowały społeczności szkół wyższych w Acatlan, Iztacala, Cuautitlan i Saragossa, a także pięć kampusów Wydziału Nauk Humanistycznych i dziewięć kampusów Krajowej Szkoły Przygotowawczej.

Podobnie jest w przypadku szkół muzycznych zlokalizowanych w Coyoacan; Ta sztuka i design. oraz Oddział Pielęgniarstwa i Położnictwa w Xochimilco.

Wyjaśnił, że w przypadku Wieży Proboszczowej zmobilizowano ponad 357 osób przy założeniu zarejestrowania ruchu tellurycznego skupionego w Acapulco w Guerrero o wartości 8,0 stopnia.

Urzędnik wyjaśnił, że w ciągu minuty i 50 sekund ewakuowano 141 osób z pierwszego piętra, antresoli, parteru i piwnicy.

„Zakładamy, że gdy tylko upłynie 60 sekund od alarmu sejsmicznego, zaczniemy wdrażać protokół wycofania na wyższych piętrach, a gdy trzęsienie ziemi minie, należy przeprowadzić całkowitą ewakuację obiektu” – zauważył.

Istnieje również Atlas Ryzyka Uniwersytetu Narodowego – wyjaśnił Loyo Martinez w towarzystwie Raúla Floresa Mendozy, dyrektora ds. ochrony ludności.

READ  Udało im się po raz pierwszy odwrócić kierunek czasu w prawdziwym układzie kwantowym

Powrót do sal lekcyjnych, praktyk akademickich i miejsc pracy był rozłożony w czasie i wdrożono protokół zgodnie z instrukcjami urzędników ochrony ludności.

Warto dodać, że Wyższa Szkoła Architektury przeprowadzi drugą symulację o godzinie siódmej wieczorem.

https://covid19comision.unam.mx/

-oOo-