3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wpływ estetyki na nasze samopoczucie emocjonalne

Kiedy dobrze wyglądamy, czujemy się lepiej. To niepodważalne. To jest to, czego nie możemy zaprzeczyć Wpływ dobrego samopoczucia fizycznego na poziom emocjonalny. Nic więc dziwnego, że medycyna estetyczna stała się narzędziem, które przyczynia się do zwiększenia naszej pewności siebie i poczucia własnej wartości. Dane należy wziąć pod uwagę: Liczba zabiegów medyczno-estetycznych wzrosła o 5,4% od 2016 r., wynika z danych SEME. Niewątpliwie głównym powodem zwiększonego popytu jest uzyskanie stylowego, naturalnego i zdrowego wyglądu. Ale to też nie jest kwestią próżności czy dumy, podobnie jak estetyka Pojęcie ściśle związane z naszą samooceną. Poczucie komfortu, gdy patrzymy w lustro, napełnia nas pewnością siebie. Tak uważa ją dr Kristina Villanueva, profesjonalistka z ponad 25-letnim doświadczeniem w dziedzinie medycyny estetycznej, z którą rozmawialiśmy o wartości estetyki w naszym sposobie widzenia i stawiania czoła sobie na co dzień, a także rolę, jaką ta specjalność medyczna może w tym odegrać, czyli w pewności siebie osób, które po prostu potrzebują lub decydują się na leczenie.

Przeczytaj także: Obraz ciała i poczucie własnej wartości: tak wyglądam i jak to na mnie wpływaJak myślisz, jak ważne jest osiągnięcie dobrego samopoczucia fizycznego, aby utrzymać dobre samopoczucie emocjonalne?

Nasze samopoczucie fizyczne to nie tylko brak chorób, to, że dobrze wyglądamy, ma duży wpływ na nasze samopoczucie, dlatego i dla innych korzyści związanych z każdą opieką dbamy o dietę, cenimy ćwiczenia jako źródło zdrowie i dobre samopoczucie itp. Sposoby dbania o siebie, takie jak medytacja, Pełna koncentracja umysłu Albo medycyna estetyczna, by zadbać o nasze ciało i móc znaleźć najlepszą wersję siebie. Dobre samopoczucie sprawia, że ​​jesteśmy bardziej pewni siebie.

Brak dobrego samopoczucia w naszym ciele może prowadzić do poważnych problemów z samooceną, prawda? Czy obraz ciała i samoocena idą dziś w parze?

Uważam, że obraz ciała wpływa na naszą samoocenę i dlatego ważne jest, aby o niego dbać, ale nie możemy zapominać o innych czynnikach, takich jak społeczne czy psychologiczne, które również mają duży wpływ i skupianie się tylko na stronie fizycznej może nas prowadzić do nadmiaru zabiegów i utraty natury.

READ  ▷ Wybierz jedną z 6 butelek i odkryj swój prawdziwy talent | Meksyk

Czy uważasz, że są ludzie, którzy przeceniają Twój wizerunek i mogą mieć obsesję na jego punkcie?

Tak, tak powiedziałem w poprzednim pytaniu, wiara w siebie, która jest bardzo ważna, opiera się na wielu filarach, poczucie satysfakcji z treningu, z rodziną, z pracy, umiejętność cieszenia się sztuką, odpoczynkiem, muzyką, przyjaźnią i miłość, to wszystko są fundamentalne czynniki pewności siebie, i chociaż nasz wygląd jest niewątpliwie ważny, skupienie się na naszym wyglądzie może być satysfakcjonujące i prowadzić do wzrostu zabiegów estetycznych. Medycyna estetyczna przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia emocjonalnego, ale nie jest to jedyny sposób.

Czy medycyna estetyczna jest narzędziem, które może poprawić pewność siebie i poczucie własnej wartości?

Tak, bez wątpienia. Postęp zabiegów medycyny estetycznej, zarówno w technologiach, jak i produktach sprawia, że ​​możemy zapobiegać lub opóźniać starzenie się, leczyć je w sposób odpowiedni dla każdego wieku i osobowości, a także wspomagać zabiegi na ciało, aby schudnąć i poprawić jakość. Skóra, włosy itp.

Ale musimy pamiętać, że zawsze musimy poddawać się leczeniu z dobrą radą, ponieważ musimy nauczyć się cenić siebie i wiedzieć, czego naprawdę potrzebujemy, nie sądzisz?

Oczywiście oddanie się w ręce doświadczonych lekarzy jest niezbędne, aby mieć dobrą radę, która pozwoli nam na dobre rokowanie, a co za tym idzie dobre leczenie, które zaowocuje satysfakcją i lojalnością pacjenta, czyli zawsze możemy Ci towarzyszyć w to zadanie dbania o siebie w najbardziej racjonalny i bezpieczny sposób.

Przeczytaj także: W ten sposób to, co jesz, wpływa na Twoją samoocenęCzy są przypadki, w których pacjent stara się rozwiązać głębsze konflikty z medycyną estetyczną, takie jak ból emocjonalny lub osobiste niezadowolenie?

Tak, to również istnieje, nasze doświadczenie jako klinicystów powinno pozwolić nam być świadomym tego, co dzieje się z tym pacjentem, ponieważ jeśli tak się dzieje, nasze zabiegi nie rozwiążą problemu, chociaż często inne metody leczenia wspomagającego Twój problem mogą pomóc zacząć emocjonalnie.

READ  Jak osiągnąć dobre samopoczucie pacjenta?

Jaka jest rola chirurga plastycznego w takich sytuacjach?

Zwykle rolą chirurga plastycznego w takich przypadkach jest odrzucenie zbędnych zabiegów, w przeciwnym razie nie rozwiążą one problemu. Doradź pacjentowi innych specjalistów, którzy mogą pomóc i często współpracują. Co ważne, pacjent nie traci swojej natury ani nie poddaje się zabiegom, które go oszpecają, ponieważ nigdy nie wygląda dobrze lub nie ma dosyć, np. ust bardzo ważna jest umiejętność odmowy.

Przeczytaj także: Jakie są najczęstsze powody chęci poddania się operacji plastycznej?

Jaka jest wartość estetyki w naszym sposobie widzenia i radzenia sobie z sobą na co dzień?

Nie tylko dzisiaj, choć jest już dostępna dla większej liczby osób, przez całą historię ludzkości doceniano estetykę, a Egipcjanie faktycznie wykonywali zabiegi dermatologiczne i chirurgię plastyczną, co dało nam wyobrażenie o znaczeniu wizerunku, tak samo jak Grecy i później w okresie renesansu znaczenie piękna zostało ujawnione w sztuce za pomocą złotego podziału, a dziś używamy go, aby stworzyć harmonię na naszych twarzach.

Dbanie o siebie i dobre samopoczucie pomaga nam poprawić naszą samoocenę, a poczucie własnej wartości jest podstawą pewności siebie, więc zaufanie do siebie i umiejętność rozpoznawania i wzmacniania naszych mocnych stron pomaga nam lepiej stawić czoła każdej sytuacji.