20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Marzec wita miesiąc zaćmieniem Księżyca: kiedy i jak to zobaczyć

Marzec wita miesiąc zaćmieniem Księżyca: kiedy i jak to zobaczyć

Wpisałem trendy On

Ci ludzie, którzy lubią Wydarzenia astronomiczneZwłaszcza księżyca, nie możesz przegapić naturalnego spektaklu, który podkreśli nasz piękny naturalny księżyc. Dla tego marzec 2024, Zanim nastąpi całkowite zaćmienie słońca, należy zaplanować czas, w którym będzie można zobaczyć zaćmienie Księżyca. Tutaj podamy datę, godzinę i najlepsze miejsca do obejrzenia.

Jest to zjawisko, które można dostrzec gołym okiem Pierwsze zaćmienie Księżyca w 2024 rokuTo wydarzenie, które będzie towarzyszyć wiośnie. Biorąc pod uwagę, że w tym roku w Meksyku będą widoczne trzy zaćmienia, dwa Księżyca i jedno Słońca, nie przegapcie oglądania Możliwość podziwiania ich gdziekolwiek jesteś, Przygotuj więc swój program i spójrz w niebo.

Kiedy będzie pierwsze zaćmienie Księżyca w Meksyku?

według Rocznik astronomiczny UNAMTo będzie zaćmienie Księżyca Następny 24 marca Rozpocznie się o 22:51. Oczekuje się, że szczyt osiągnie 25 marca o 1:12, a zakończy o 3:34. To będzie zaćmienie księżyc półcieniowy, Dzieje się tak, gdy naturalny satelita przecina półcień Ziemi.W takich przypadkach Księżyc staje się ciemny, ale jest bardzo słaby i nie znika.

Zaleca się udać do miejsc o niewielkim zanieczyszczeniu światłem. Zdjęcie: Pixel/Brett Sayles

To jednak niewiarygodne zaćmienie Księżyca w Meksyku, tam będzie Całkowite zaćmienie słońca w Meksyku 8 kwietnia, a w pełni będzie można go docenić w Mazatlanie i Durango, podczas gdy w CDMX będzie można go zobaczyć jedynie w 79 proc. Następnie kolejne zaćmienie Księżyca nastąpi 17 września o 18:29 i zakończy się o 22:49.

Zaćmienie Księżyca będzie widoczne w większości krajów Europy, Azji i Australii, a także w Arktyce, Antarktydzie i na kontynencie amerykańskim. Nie przegap nowiu 10 marca i superksiężyca 25 marca.

READ  Natychmiastowe czy trwałe szczęście: które decyzje dają lepsze samopoczucie