23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odkryli planetę tej samej wielkości co Ziemia, która kończy rok w zaledwie 17 godzin

Odkryli planetę tej samej wielkości co Ziemia, która kończy rok w zaledwie 17 godzin

Astronomowie z NASA ujawnili w oświadczeniu, że odkryli planetę Planeta wielkości Ziemi Krąży w pobliżu bardzo zimnej czerwonej gwiazdy, która jest nieco większa od Jowisza.

(Przeczytaj także: Astronomowie odkryli cząsteczki wody w atmosferze małej planety).

Ten typ słońca charakteryzuje się: Są słabsze niż te w naszym Układzie SłonecznymMają jednak tendencję do bombardowania egzoplanet, które krążą, promieniowaniem wysokoenergetycznym. Co więcej, jak wskazują szacunki, wytrzymują one dłużej Płoną około 100 miliardów latW przeciwieństwie do naszego, które płonie przez 10 miliardów lat.

Odkrycie to mogło być możliwe dzięki projektowi Speculoos, który zajmuje się badaniem tych małych gwiazd i otaczających je planet, gdyż na temat tego typu gwiazd nie ma zbyt wielu informacji.

(Czytaj dalej: odległa egzoplaneta może ukrywać oceany i możliwe oznaki życia.)

„Zaprojektowaliśmy Speculoos specjalnie do badania pobliskich ultrachłodnych gwiazd karłowatych”. W poszukiwaniu planet skalistych. Dzięki prototypowi Speculoos i kluczowej pomocy należącego do NASA Kosmicznego Teleskopu Spitzera, Odkryliśmy słynny system Trappist-1 i to był świetny początek!powiedział kierownik projektu Michael Gillon.


Planeta kończy rok w zaledwie 17 godzin

Od tego czasu astronomowie odkryli, że egzoplaneta znajduje się stosunkowo blisko Ziemi Znajduje się około 55 lat świetlnych stądktóry nadał mu imię Wziernik-3B. Ta gwiazda ma specjalną właściwość, a mianowicie Może okrążyć gwiazdę w zaledwie 17 godzin.

Uważa się, że ze względu na specyfikę dni i nocy nigdy się one nie kończą, co oznacza, że ​​„planeta jest zamknięta pływowo, więc W biały dzień zawsze patrz na gwiazdę, Podobnie księżyc do ziemi. Nocna strona będzie pogrążona w nieskończonej ciemności„W oświadczeniu czytamy.

(Ważne: dwie godziny przed startem pierwszy lot z astronautami statku kosmicznego Boeing Starliner został przełożony: oto powody.)

READ  Prąd Magellana jest pięć razy bliżej niż myśleliśmy i połączy się z Drogą Mleczną
Ciekawostką jest to, że egzoplaneta otrzymuje ponad 16 razy więcej energii na sekundę niż Ziemia otrzymuje od Słońca, a badacze uważają Speculoos-3 b za „doskonałego kandydata do dalszych obserwacji za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba”.

Ponieważ może dostarczyć nieznanych informacji na temat swojej atmosfery i minerałów powierzchniowych oraz „może pomóc w zrozumieniu gwiezdnego sąsiedztwa i naszego w nim miejsca”. Będzie to kolejny krok w tym dochodzeniu Jak wynika z oświadczenia NASA, należy ustalić, czy mógłby być zamieszkany, czy już istnieje.

Dowiedz się o egzoplanetach podobnych do Ziemi – proste z naukowego punktu widzenia | czas

Więcej nowości w EL TIEMPO

Lady Estefania Rico Arboleda
Edytuj zakres cyfrowy
czas