23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak śledzić przesyłkę z urzędu pocztowego lub agencji transportowej

Jak śledzić przesyłkę z urzędu pocztowego lub agencji transportowej

W tym przewodniku opowiem Ci, jakie kroki należy wykonać, aby zlokalizować paczkę, niezależnie od tego, czy jest ona wysyłana pocztą, czy inną agencją transportową.

Skrzynka pocztowa, do której można wrzucać listy i drobne paczki

W tym przewodniku pokażę Ci różne sposoby, aby to zrobić Śledź swoje zamówienia. Nie ma znaczenia, czy Twoja paczka dotrze pocztą, czy inną firmą transportową. Przez cały artykuł analizuję wraz z Tobą kilka metod, które pomogą Ci poznać status zamówień niezależnie od tego, kto jest odpowiedzialny za ich wysłanie do Ciebie. Nie przegap tego!

Śledź ze strony internetowej Correos

Pierwszą rzeczą, którą chcę ci wyjaśnić, jest to, jak śledzić paczkę, którą gdzieś kupiłeś. Platforma e-commerce. Należy pamiętać, że nie wszystkie sklepy korzystają z tego samego systemu informowania użytkowników o statusie swoich zamówień. Na przykład Amazon wyśle ​​​​Ci wszystkie informacje za pośrednictwem własnej aplikacji, chociaż niektórzy sprzedawcy mogą wysłać dodatkowy numer śledzenia.

Problem w tym, że nie potrafię wyjaśnić, jak znaleźć numer śledzenia zamówienia w każdym sklepie internetowym. Jednak bardzo często otrzymuje się go pocztą elektroniczną, jak pokazano na obrazku poniżej. Odpowiada to wiadomości otrzymanej od sprzedawcy dotyczącej zamówienia, które niedawno złożyłem w serwisie eBay:

Jak śledzić przesyłkę z urzędu pocztowego lub agencji transportowej

Pierwszą rzeczą jest podanie numeru zamówienia, które zwykle przychodzi pocztą.

W tym przypadku w wiadomości e-mail znajduje się także adres internetowy, pod którym można bezpośrednio złożyć zapytanie. Pamiętaj, że kolejną ważną zmienną jest format kodu śledzenia. Każda firma ma swoje dane, chociaż jak zwykle łatwo jest je rozróżnić Bardzo długa kombinacja liter i cyfr. Na powyższym obrazku widać kod śledzenia Correos.

Gdy już zdobędziesz numer śledzenia, powinieneś to zrobić Przejdź do tej strony. Jest to witryna dostosowana do urządzeń mobilnych, więc będzie to możliwe Używaj go z telefonem bez zbyt wielu komplikacji.

Jak śledzić przesyłkę z urzędu pocztowego lub agencji transportowej

Następnie wklej numer śledzenia na stronie internetowej Correos

Skopiuj numer śledzenia z wiadomości e-mail lub wiadomości, w której go otrzymałeś, i wklej go w polu tekstowym widocznym na stronie internetowej Correos. Klikając Enter, zobaczysz wszystkie szczegóły zamówienia.

Jak śledzić przesyłkę z urzędu pocztowego lub agencji transportowej

Jest oczywiste, że jeśli właśnie dokonałeś zakupu, nie otrzymałeś jeszcze kodu śledzenia. W rzeczywistości zazwyczaj otrzymuje się go, gdy sprzedawca już go wysłał.

READ  Są to nowe wyniki, które wskazują, czy Meksykanin ma dobrą, czy złą historię kredytową

Skorzystaj ze strony internetowej agencji transportowej

Prawie jak poczta Agencje transportowe Mają własną stronę śledzenia. Zwykle sprzedawca lub strona internetowa, na której złożyłeś zamówienie, informuje Cię, która firma będzie odpowiedzialna za transport przesyłki pod wskazany adres.

Moja rada jest taka, że ​​gdy już będziesz mieć numer i nazwę agencji spedycyjnej, złóż zamówienie Szybkie wyszukiwanie w Google W następującym formacie: Nazwa firmy + śledzenie. Zwykle wystarcza to, aby uzyskać dostęp do oficjalnego narzędzia każdego podmiotu umożliwiającego śledzenie przesyłki.

Skorzystaj ze strony internetowej specjalizującej się w śledzeniu przesyłek

Istnieje wiele stron internetowych umożliwiających lokalizację przesyłek. Jednym z nich, który działa bardzo dobrze, jest paczka.aplikacjaMożna uzyskać do niego dostęp z dowolnej przeglądarki. Gdy znajdziesz się na ich stronie internetowej, wklej kod śledzenia w polu tekstowym, które zobaczysz na środku strony. W tym przypadku nie musisz wiedzieć, która firma będzie odpowiedzialna za transport, ponieważ ta platforma jest w stanie to zrobić Zidentyfikuj go analizując wprowadzony kod. Jest to bez wątpienia bardzo wygodna opcja.

Jak śledzić przesyłkę z urzędu pocztowego lub agencji transportowej

Strona internetowa umożliwiająca konsultacje z wieloma agencjami transportowymi

Po naciśnięciu klawisza Enter pojawi się on na ekranie Wszystkie szczegóły wysyłkiłącznie z kolejnymi krokami, jakie powinna podjąć agencja, aby dostarczyć ją pod wskazany przez Ciebie adres.

Parcels.app umożliwia także dodanie adresu Twojej przesyłki. Jest to szczególnie przydatne, jeśli planujesz śledzenie wielu przesyłek i nie chcesz pamiętać podanych kodów.

Śledź paczki za pomocą bota Telegramu

Boty telegramowe mają wiele funkcji. Jest nawet taki, który pomoże Ci śledzić swoje zamówienia. tylko napisz Mój robot śledzący W kompleksowym wyszukiwaniu w Telegramie lub kliknij jego oficjalny link, czyli: https://telegram.me/MiTrackingBot.

Jak śledzić przesyłkę z urzędu pocztowego lub agencji transportowej

Bot umożliwia przypisanie aliasu do różnych przesyłek i ich śledzenie

Kliknij Zaczyna się Aby rozpocząć rozmowę z robotem i Wklej numer śledzenia w polu tekstowym. Następnie naciśnij klawisz przesyłania i poczekaj, aż robot rozpozna kod. Następnie będziesz mógł przypisać mu imię lub pseudonim, dzięki czemu będziesz mógł go łatwo zidentyfikować.

Jak śledzić przesyłkę z urzędu pocztowego lub agencji transportowej

Bot umożliwia przypisanie aliasu do różnych przesyłek i ich śledzenie

Bot jest odpowiedzialny za skanowanie każdego kodu, który do niego wysyłasz. W przypadku wykrycia zmiany stanu, Zostaniesz o tym powiadomiony za pośrednictwem telegramu. Oprócz tego, co zostało wspomniane, bot zawiera także kilka dodatkowych poleceń umożliwiających zaawansowane śledzenie każdego z realizowanych zamówień.

READ  To są banki i karty, które będą miały oferty, zniżki i promocje w Meksyku

Możesz śledzić Andro4all W Facebook, WhatsApp, Twitterze (X) Lub konsultacja Nasz kanał na Telegramie Aby być na bieżąco z najnowszymi nowinkami technologicznymi.