20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kim jest Ruth Gottesman, profesor, która przekazała młodym ludziom miliard dolarów, aby mogli bezpłatnie studiować medycynę w Nowym Jorku?

Kim jest Ruth Gottesman, profesor, która przekazała młodym ludziom miliard dolarów, aby mogli bezpłatnie studiować medycynę w Nowym Jorku?

Kiedy jest emerytowanym profesorem Ruth Gottesman W poniedziałek ogłosił darowiznę, którą przekazał na rzecz szkoły Medycyna Alberta Einsteina Z Bronxu, IN Nowy JorkUczniowie zerwali się z miejsc i wybuchnęli brawami i wiwatami.

Nie mniej.

Miliard dolarów, które 93-letni Gottesman przekazał uczelni w najbiedniejszej części miasta, zostanie wykorzystany na stałe pokrycie czesnego dla studentów, które wynosi 59 000 dolarów rocznie.

Przeczytaj także Robaczy Księżyc 2024: Dlaczego ostatni zimowy księżyc otrzymał taką nazwę?

Jest to jedna z największych darowizn, jakie kiedykolwiek przekazano amerykańskiemu uniwersytetowi i największa dla: Szkoła Medyczna.

Studentom ostatniego roku studiów zostanie zwrócone czesne za ostatni kwartał studiów, a od sierpnia wszyscy studenci, także ci aktualnie zapisani, będą otrzymywać bezpłatne czesne.

Ruth Gottesman, obecnie członek zarządu uczelni, jest związana z uczelnią od ponad 50 lat. Alberta Einsteina.

Przeczytaj także UNAM uruchamia bezpłatny kurs zrozumienia teorii ewolucji Karola Darwina: jak się zapisać?

Profesor posiada doktorat z pedagogiki na Uniwersytecie Columbia i dołączył do Centrum Oceny i Rehabilitacji Dzieci im. Alberta Einsteina w 1968 roku.

Tam, w czasie, gdy trudności w uczeniu się nie były rozpoznawane i błędnie diagnozowane, opracował szeroko stosowane metody badań przesiewowych, oceny i leczenia, które według uniwersytetu pomogły dziesiątkom tysięcy dzieci.

Ale skąd pochodzi bogactwo, które pozwoliło na tak hojny prezent?

Przeczytaj także Według AMLO, jaka kryje się za zdjęciem Josepha Goebbelsa, „teoretyka prasy najemnej”.

Darczyńcą jest także wdowa po Davidzie „Sandy” Gottesmanie, który był wczesnym inwestorem w Berkshire Hathaway, międzynarodowym konglomeracie Warrena Buffetta.

Sandy, z którą Ruth była żoną przez 72 lata, zmarła we wrześniu 2022 roku w wieku 96 lat.

„Zostawił mi bez mojej wiedzy cały portfel akcji Berkshire Hathaway” – powiedział profesor gazecie. New York Times. Instrukcje były bardzo proste: „Rób, co uważasz za słuszne”.

READ  ▷ Czy uważasz, że jesteś złośliwy czy nie? Zrób test i przekonaj się sam | Meksyk

Chociaż nigdy nie wiedział, co ostatecznie jego żona postanowiła zrobić z tą fortuną, było prawdopodobne, że wyraziła na to zgodę.

Przeczytaj także McDonald's uruchamia promocję hamburgerów Big Mac za 29 pesos: kiedy i gdzie obowiązuje?

Inwestor, którego majątek w chwili śmierci „Forbes” szacował na 3 miliardy dolarów, przekazał organizacjom charytatywnym 330 milionów dolarów.

Ruth Gottesman, która w 1992 r. uruchomiła w CERC pierwszy w swoim rodzaju i nadal działający program alfabetyzacji dorosłych, a w 1998 r. została mianowana dyrektorką-założycielką Centrum Leczenia Trudności w Uczeniu się im. Emily Fisher Landau, myślała o tym latami. To, co zrobić z pieniędzmi i dzieci, zachęcało ją, aby nie pozwalała, aby czas mijał.

Przez wiele lat profesor przeprowadzał wywiady z setkami przyszłych studentów i wiedział z pierwszej ręki, na czym polega ich główna trudność: wysokie opłaty za studia, które dla wielu stały się przeszkodą nie do pokonania, a dla tych, którzy wybrali studia, były dużym obciążeniem. Pożyczki.

Przeczytaj także Antycyklon w Meksyku: co to jest i dlaczego powoduje wzrost temperatury?

Według danych szkół ponad połowa uczniów przed ukończeniem studiów jest winna ponad 200 000 dolarów.

W oświadczeniu dziekan uniwersytetu Yaron Yomer stwierdził, że darowizna Gottesmana ma „przekształcający” charakter dla szkoły i „zasadniczo rewolucjonizuje naszą zdolność do dalszego przyciągania studentów zaangażowanych w naszą misję, a nie tylko tych, których na to stać”.

Hojny prezent „To wyzwoli i zachęci naszych uczniów, umożliwiając im realizację projektów i pomysłów, które w innym przypadku mogłyby być ekstrawaganckie”.Dodał Yomer.

Gottesman ma nadzieję, że dzięki temu darowiźnie szkoła otworzy się dla wielu studentów, „których sytuacja finansowa nie pozwala nawet myśleć o studiowaniu na uczelni medycznej”, jak to ujął. New York Timesa.

Około połowa studentów pierwszego roku Einsteina pochodzi z Nowego Jorku, a około 60% to kobiety. Statystyki publikowane przez szkołę wskazują, że około 48% jej uczniów to ludzie rasy białej, 29% to Azjaci, 11% to Latynosi, a 5% to osoby rasy czarnej.

READ  Badanie ujawnia korzyści, jakie japońska dieta może zapobiegać pogorszeniu funkcji poznawczych

W przeciwieństwie do innych darczyńców, którzy chcą wiązać swoje nazwisko z filantropią i pozostawić tak dla przyszłych pokoleń, Ruth Gottesman Prosił o nie zmienianie nazwy szkołyktóry został otwarty w 1955 roku i został nazwany na cześć laureata Nagrody Nobla, który opracował teorię względności.

Początkowo nie chciał nawet, aby jego nazwisko kojarzono z darowizną, powiedział Philip Ozoah, prezes Montefiore Einstein, organizacji obejmującej szkołę medyczną i Montefiore Health System – sieć 14 szpitali zlokalizowanych w jego okręgu. Bronx.

Wreszcie nabrała przekonania, że ​​jej historia może zainspirować innych.

Według Gottsmana lekarze kształcący się w Einsteinie „nadal zapewniają najlepszą opiekę medyczną społecznościom w Bronksie i na całym świecie”.

Ponad 100 studentów, którzy co roku uczęszczają do Albert Einstein College of Medicine, „okazuje się, że są doskonale wyszkolonymi naukowcami oraz ekspertami i współczującymi lekarzami, posiadającymi wiedzę specjalistyczną niezbędną do znajdowania nowych sposobów zapobiegania chorobom i zapewniania najlepszej opieki medycznej różnym społecznościom”. Dodał w oświadczeniu, że tutaj, w Bronksie i na całym świecie.

Emerytowana profesor powiedziała, że ​​jest bardzo wdzięczna swojemu zmarłemu mężowi za pozostawienie tych pieniędzy pod jej opieką i że był „zaszczycony i zaszczycony możliwością przekazania tej darowizny na tak szczytny cel”.

Duża darowizna pozwoli na sfinansowanie czesnego dla studentów Einsteina na zawsze.

Co jej mąż pomyślałby o tym hojnym podarunku?

Dodał: „Mam nadzieję, że się uśmiechnie i nie skrzywi”. Dał mi szansę, aby to zrobić i myślę, że będzie szczęśliwy, mam taką nadzieję.

Kliknij tutaj, aby przeczytać

I pamiętaj, możesz otrzymywać powiadomienia. Pobierz i aktywuj najnowszą wersję naszej aplikacji, aby nie przegapić naszych najlepszych treści.

  1. Czy znasz już nasz kanał na YouTubie? Brać udział!
  2. Inspirująca historia mężczyzny, który w wieku 84 lat rozpoczął naukę w szkole podstawowej
  3. Nauczyciel, który nadal uczy w Gazie pomimo izraelskich bombardowań
  4. Nauczycielka, która pokonuje 200 kilometrów dziennie, aby uczyć dwójkę dzieci w wiejskim środku Urugwaju
READ  Teraz Izrael stawia Lekarzom bez Granic ultimatum w sprawie ewakuacji szpitala w Gazie

📷