22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ekwador: Wiadomo o rzekomej inscenizacji porwania zakładników w kanale telewizyjnym

Ekwador: Wiadomo o rzekomej inscenizacji porwania zakładników w kanale telewizyjnym

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych twierdzą, że przejęcie kanału telewizyjnego w Ekwadorze było ustawione; Inni temu zaprzeczają

Zdjęcia z ostatniego wtorku, 9 stycznia Grupa uzbrojonych, zamaskowanych mężczyzn szturmowała kanał Podczas transmisji na żywo TC Ecuador TV mogła zeznać, w jaki sposób Niektórzy pracownicy mediów zostali zdemaskowani.

Napastnicy przychodzili i odchodzili, grożąc, bijąc się nawzajem i wyzywając nadawców, fotografów, techników i pracowników tego medium..

Sytuacja trwała około 20 minut, pod koniec której przybyły policyjne zespoły taktyczne, które zdołały opanować napastników. Położyło to kres bezprecedensowemu epizodowi, który obejrzało tysiące zszokowanych i przerażonych widzów.

Kolejne kontrowersje wokół wideo

Film, który miał charakter kontrowersyjny, został później odnotowany Wielu użytkowników mediów społecznościowych będzie argumentować, że było to wydarzenie zaplanowane..

Na przykład dziennikarz Alvaro Delgado Gómez zwrócił na to uwagę w swojej relacji w serwisie X „Zajęcie kanału telewizyjnego w Ekwadorze było planem podobnym do tego, który podziwiał handlarz narkotyków García Luna i jego szef @FelipeCalderon:”.

Inni użytkownicy zwrócili jednak uwagę, że na nagraniu widać tylko jednego z pracowników kanału, który przykłada mikrofony do przestępców., Ponieważ chcieli transmitować wiadomość na żywo.

Associated Press wskazała, że ​​inżynier dźwięku kanału TC Televisión w Ekwadorze wyłączył wszystkie mikrofony i uniemożliwił grupie mężczyzn, którzy szturmowali to miejsce z bronią, rozpowszechnianie wiadomości.. Pozostał zamknięty w swojej kabinie roboczej, w całkowitej ciemności i ukryty w pozycji embrionalnej za wieżyczkami sprzętowymi.

W wywiadzie dla Associated Press potwierdził to Johnny Murillo, inżynier dźwięku ekwadorskiego kanału Przestępcy otrzymali jasne instrukcje i chcieli kontrolować techniczne obszary transmisji na żywoAle „Zamknęłam kabinę i ułożyłam się w pozycji embrionalnej za kabiną, żeby mnie nie znaleźli”.

Niedługo potem przestępcy osiągnęli swój cel, wyważyli drzwi i pchnęli Zmusili innego technika do włączenia dźwięku na antenie, ale pośród napięcia i zamieszania włączył „dźwięk czerwonego klipu kronikowego”.„Zawsze używam muzyki o ciągłym napięciu” – powiedział.

READ  Dwuletnia dziewczynka zostaje zaatakowana przez kojota i uchwycona przez kamerę

„To było tak, jakby to było dramatyczne przedstawienie z muzyką na żywo… Wciąż się ukrywałem… Starałem się nie oddychać ciężko, żeby uniknąć wykrycia”. Poinformował o tym Jeden z zamaskowanych mężczyzn nazwał znaną im osobę „firmą” i zapytał, czy go widzą i słyszą, co zwiększyło ich złość i frustrację.. Niedługo potem przyjechała policja.

Z informacjami z AP

* * * Bądź na bieżąco z aktualnościami, Dołącz do naszego kanału WhatsApp * * *

Rolnictwo organiczne.