3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W odpowiedzi na ataki na Morzu Czerwonym Stany Zjednoczone zbombardowały obiekt radarowy Houthi w Jemenie

W odpowiedzi na ataki na Morzu Czerwonym Stany Zjednoczone zbombardowały obiekt radarowy Houthi w Jemenie

W odpowiedzi na ataki na Morzu Czerwonym Stany Zjednoczone zbombardowały obiekt radarowy Houthi w Jemenie. (Wydajny)

Zjednoczone państwo W piątek uruchomiłem kolejny Atak militarny niezgodne z Rebelianci Houthi W Jemenie w następstwie działań wojskowych na dużą skalę przeprowadzonych we wspólnej misji z siłami koalicji Zjednoczone KrólestwoPotwierdzać Centralne Dowództwo Stanów Zjednoczonych (Dowództwo Centralne)

Dodatkowe ataki przeprowadzone w piątkowy wieczór miały krótszy zasięg niż te przeprowadzone poprzedniego dnia i były skierowane przeciwko A radar Jak twierdzą urzędnicy administracji prezydenta, korzystają z niego powstańcy Joe BidenaCytat z serialu CNN.

Akcja wojskowa została przeprowadzona z niszczyciela Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych USS Carneya (DDG 64) o godzinie 3:45 w dniu 13 stycznia czasu Sana (00:45 GMT), podczas którego użyto rakiet ataku naziemnego. TomahawkCentralne Dowództwo wyjaśniło.

Dowództwo wyjaśniło, że jest to „kontynuacja akcji przeciwko konkretnemu celowi wojskowemu” w związku z przeprowadzonymi w ostatnich dniach atakami, których celem było osłabienie zdolności Houthi do atakowania statków.

the Rebelianci Houthi Zastrzelili co najmniej jednego Pocisk balistyczny Przeciwko wpływającemu statkowi handlowemu Morze Czerwone W piątek po starcie amerykańskich i brytyjskich sił zbrojnych 73 eksplozje Według rebeliantów ich pozycje wojskowe były celem w kilku prowincjach Jemenu, w wyniku czego zginęło pięć osób w ich szeregach.

Akcję militarną przeprowadził niszczyciel Marynarki Wojennej USA USS Carney, który do ataku naziemnego użył rakiet Tomahawk. (Reuters)

Amerykańscy urzędnicy nie wyjaśnili, czy był to drugi dzień… Działania militarne Działania przeciwko rebeliantom rozpoczęły się wyłącznie ze strony Stanów Zjednoczonych lub były wspierane przez inne kraje, jak miało to miejsce w przypadku operacji, które miały miejsce dwa dni temu.

Ostrzegli jednak, że operacje wojskowe w czwartek i piątek były całkowicie niezależne od podjętych przez nich środków Sojusz wojskowy Składa się z ponad 20 krajów pod nazwą „Operacja Straż Dobrobytu(Operacja Strażnik Dobrobytu), która rozpoczęła się pod koniec grudnia.

READ  Kostaryka „odnotowuje” wkroczenie wojsk rosyjskich do Nikaragui | Najważniejsze wiadomości i analizy w Ameryce Łacińskiej | Dr..

Te dwa środki stanowią część silnej eskalacji Operacje wojskowe Zaprzestanie ataków na statki handlowe na Morzu Czerwonym, które według rebeliantów mają na celu wsparcie Palestyńczyków podczas izraelskich bombardowań w Gazie.

Porucznik Douglasa SimsaDyrektor ds. działań Połączeni Szefowie Sztabów W piątek Stany Zjednoczone na konferencji prasowej szczegółowo wypowiadały się na temat przeprowadzenia ataków na 28 enklaw w ramach czwartkowej operacji przy wsparciu 10 krajów.

Zostało to zaprojektowane wyłącznie w celu ingerencji w możliwości utrudniające międzynarodową swobodę żeglugi.Sims dodał prasie, że Waszyngton był „bardzo przekonany”, że wykonali dobrą robotę.

Ze swojej strony rzecznik powiedział Rada Bezpieczeństwa Białego Domu, Potwierdził to John Kirby Stany Zjednoczone nie chcą wojny w Jemenie Przeciwko wspieranym przez Iran Huti.

Środki te wpisują się w ramy zdecydowanej eskalacji działań wojskowych mających na celu powstrzymanie ataków na statki handlowe na Morzu Czerwonym. (AP)

Dodał, że intencją Prezydenta, Joe BidenaMa to na celu zmniejszenie napięcia w okolicy. „Chcemy, aby ich ataki ustały”.

W piątek Biden wysłał list do Kongresu USA, aby poinformować o ataku powietrznym przeprowadzonym na Houthi w Jemenie, po tym, jak otrzymał krytykę za niepowiadomienie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Legislatura Przed bombardowaniem.

Prezydent USA ostrzegł w oświadczeniu: „Nie zawaham się zarządzić dodatkowych środków w celu ochrony naszych obywateli i swobodnego przepływu wody”. handel światowy kiedy konieczne”.

Biden wyjaśnił w liście: „Ataki przeprowadzono w celu odstraszenia i osłabienia zdolności Houthi do przeprowadzania przyszłych ataków oraz przeprowadzono w sposób mający na celu zmniejszenie ryzyka eskalacji i zapobieżenie ofiarom cywilnym”.

Amerykański prezydent podkreślił, że celem ataków była „ochrona i obrona” jego personelu i majątku oraz zapobieżenie „przyszłym atakom na Stany Zjednoczone i statki działające w regionie Morza Czerwonego”. Zauważył, że środki te „mogą jeszcze bardziej zdestabilizować region i zagrozić strategicznym interesom Stanów Zjednoczonych”.

READ  Odnajduje swoją młodą miłość... po 60 latach!

W tym sensie Biden bronił swoich działań jako „konieczne i proporcjonalne zgodnie z… Międzynarodowe prawoTwierdzenie, że jest odpowiedzią „na korzystanie przez Stany Zjednoczone ze swojego nieodłącznego prawa do samoobrony, zgodnie z art. 51 Karty Narodów Zjednoczonych”.

(Na podstawie informacji z EFE i Europe Press)