19 maja, 2024

Djokovic miał swój słodko-gorzki debiut przeciwko Davidovicowi z problemami

Novak Djokovic awansował do 1/8 finału Mistrzostw ATP 2023 w Cincinnati po porażce z Alejandro Davidoviciem, który przed przejściem na emeryturę wygrał seta. Przy prowadzeniu 6:4 w pierwszej kwarcie ból w dole pleców Hiszpana nasilił się, uniemożliwiając mu dokończenie gry.

Pusty, bez komplikacji, z wyjątkiem nieco dłuższej wymiany, Djokovic złapał swój pierwszy serwis w meczu. Znacznie spokojniejszy serwisem Alejandro wyrównał. Dwa błędy Serba sprawiły, że Davidovic miał dwie możliwości ucieczki, chociaż Hiszpan nie był w stanie wykorzystać żadnej z nich. Novak naciskał coraz mocniej na Alejandro, który odpowiedział wystawiając 3-3 na światło dzienne.

Demonstracje niezadowolenia Davidovicia i separacji Djokovicia

Dokładnie jeden mecz później gość z Malagi udał się do szatni, gdzie zajął się nim lekarz. Nieco zimny od dołu Alejandro pozostawił swój dyskomfort zauważalny podczas wykonywania gestu serwu i ulegania pustemu meczowi, przekraczającemu tę równość, z jaką rozpoczął starcie. Przegrany z resztą Hiszpan wykorzystał kolejną szansę na podwójną przerwę i chociaż Djokovic początkowo stawiał opór, Davidovic oddał przerwę przeciwnikowi w najdłuższym punkcie meczu.

Tym, który się teraz wyrywał, był agresywny Novak, który bardzo jasno określił swój cel. To nie mógł być pierwszy, ale pierwszy set Djokovicia przyszedł w drugim, przechodząc piłkę obok Alejandro do siatki. Wytrzymując zmiany kierunku Hiszpana, Noll utrzymywał wymiany z Davidovichem daleko od swoich najlepszych z powodu fizycznych problemów z plecami. A już w pierwszym gemie drugiego seta z comebacku Alejandro został trafiony w plecy punktem, przez co wycofał się z meczu.

READ  Luis Urías stawia Tricolor na pierwszym miejscu w Home Run w World Baseball Classic 2023 (WIDEO) – Fox Sports