23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Papież podczas Mszy św. w Weronie: „Duch Święty przemienia nasze życie”

Papież podczas Mszy św. w Weronie: „Duch Święty przemienia nasze życie”

Przewodnicząc Mszy św. w wigilię Zesłania Ducha Świętego w weneckim mieście, Franciszek zachęca chrześcijan, jako znak przemieniającej mocy Ducha Świętego, aby byli otwarci na pozwolenie, aby Duch przemieniał ich serca.

Wiadomości z Watykanu

Uroczystością Mszy Zesłania Ducha Świętego, która odbyła się na stadionie Bentegodi, zakończyła się wizyta duszpasterska Papieża w Weronie w północnych Włoszech. Franciszek odłożył na bok przygotowane na tę okazję kazanie i zwrócił się do ponad 30 000 zgromadzonych wiernych, przemawiając do nich spontanicznie.

Koncentrując swoje myśli na przemieniającej mocy Ducha Świętego w życiu chrześcijan, Papież pokazał, że dzisiaj, podobnie jak za czasów apostoła Pawła, wiele wspólnot chrześcijańskich nie wie, kim jest Duch Święty. W związku z tym opowiedział swoje doświadczenie podczas Mszy św. z dziećmi, gdzie jedno z nich pomyliło termin „pocieszyciel” z „paralitykiem”.

„Duch Święty jest bohaterem naszego życia!”

Wyjaśnił, że to on popycha nas do przodu, pomaga nam iść do przodu i sprawia, że ​​rozwijamy życie chrześcijańskie. Duch Święty jest w nas.” Ojciec Święty zauważył, że wszyscy otrzymaliśmy Ducha Świętego na chrzcie. Doświadczenie to pogłębia się jeszcze bardziej poprzez bierzmowanie. Następnie zapytał:

„Czy słucham Ducha Świętego, który jest we mnie?”

Odwaga ducha w życiu chrześcijańskim

Wspominając, że dzisiaj obchodzimy święto Zesłania Ducha Świętego, Biskup Rzymu zachęcał nas, abyśmy pomyśleli o apostołach, którzy byli zamknięci w wieczerniku i bali się. A kiedy zstąpił Duch Święty, „odmienił ich serca, więc poszli, aby odważnie głosić”.

„Duch Święty daje nam odwagę do życia chrześcijańskiego. Dzięki tej odwadze nasze życie ulega przemianie”.

Papież zauważył, że często chrześcijanie lubią ciepłą wodę: ani gorącą, ani zimną. Brakuje im odwagi. Stąd jego wezwanie do modlitwy i poddania się Duchowi Świętemu, ponieważ „Duch daje nam odwagę, aby żyć po chrześcijańsku”.

READ  Ambasady Niemiec i Izraela ubolewają nad wypowiedziami Annibala Torresa w sprawie Adolfa Hitlera

Duch stwarza harmonię w kościele

Następnie Franciszek podkreślił, że Duch Święty sprzyja harmonii i jedności. Przypomniał, że w dniu Pięćdziesiątnicy byli obecni ludzie wszystkich narodów, języków i kultur, i podkreślił, że Duch Święty wraz z tymi ludźmi „buduje Kościół”. To nie czyni nas wszystkich takimi samymi, wszyscy jesteśmy różni, ale „jednym sercem i miłością, która nas jednoczy”.

To Duch wybawia nas od niebezpieczeństwa, że ​​staniemy się tacy sami. Wszyscy jesteśmy odkupieni, wszyscy jesteśmy kochani przez Ojca, wszyscy jesteśmy nauczani przez Jezusa Chrystusa. Co robi duch? Robi to: „ustaw wszystko”. Jest takie słowo, które dobrze to wyjaśnia: Duch tworzy harmonię. Harmonia kościelna. Każdy inny od drugiego, ale w atmosferze harmonii.

„To jest cud dzisiejszych czasów: przyjmować tchórzy ze strachem i dodawać im odwagi; brać mężczyzn i kobiety ze wszystkich kultur i czynić ich jednością między wszystkimi i tworzyć Kościół.

Na koniec Papież wezwał wszystkich do zastanowienia się nad własnym życiem:

Wszyscy potrzebujemy harmonii. Wszyscy potrzebujemy Ducha Świętego, aby dał nam harmonię w naszych duszach, w naszej rodzinie, w mieście, w społeczeństwie, w pracy. Przeciwieństwem harmonii jest wojna, czyli wzajemne zwalczanie się. (…) A z apostołami w dniu jego przybycia była Dziewica Maryja. Prośmy Ją, aby udzieliła nam łaski otrzymania Ducha Świętego; Niech Ona uczy nas, jako Matka, przyjmować Ducha Świętego.

Podekscytowanie na stadionie Bentegodi z powodu przybycia papieża