23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Noel Lyon stracił zwycięstwo w Formule 3 na torze Imola z powodu zawieszenia

Noel Lyon stracił zwycięstwo w Formule 3 na torze Imola z powodu zawieszenia

Meksykański kierowca zajął trzecie miejsce. Niedziela to wyścig główny, w którym kolejny Meksykanin startuje z pole position

Formuła 3 postanowiła odebrać zwycięstwo kierowcy Monterrey Noelowi Leonowi i oddać zwycięstwo Oliverowi Goethe z Campos Racing, który zajął pierwsze miejsce, ale pięciosekundowa kara odebrała mu zwycięstwo na kilka godzin w wyścigu sprinterskim Mistrzostw Świata Formuły 3 Klasa wsparcia F1.

W dwie godziny kierowca zespołu Van Amersfoort Racing F3 Team Noel León został pierwszym Meksykaninem, który odniósł zwycięstwo w tej klasie. Ostatecznie zajął trzecie miejsce.

„Jestem bardzo zadowolony z pierwszego zwycięstwa. To wspaniałe uczucie, samochód nadal jest świetny” – powiedział Noel na konferencji prasowej, zanim wiedział, że zwycięstwo zostanie mu odebrane.

Leon wygrał sobotni wyścig dragsterów na torze Enzo i Dino Ferrari International Circuit, na którym odbywa się Grand Prix Emilii-Romanii, podczas którego Formuła 3 i Formuła 2 stanowią seryjne zabezpieczenie dla Formuły 1, królowej kategorii sportów motorowych, do której odnosi się Noel.

Już na starcie wyścigu 19-letni kierowca z Monterrey wyprzedził Kacpra Sztukę na starcie i przez większość okrążeń wytrzymywał kolejne ataki, w tym cztery ponowne starty samochodu bezpieczeństwa i jeden wirtualny samochód bezpieczeństwa, który miał miejsce na finałowej, dramatycznej szykanie.

Na tym okrążeniu Oliver Goethe zyskał pozycję nad Noelem Lyonem i dojechał do mety na pierwszym miejscu. Jednak otrzymana kara zapewniła Meksykaninowi zwycięstwo. Tim Tramnitz z MP Motorsport również został ukarany karą po wznowieniu wyścigu, ale kara również została uchylona.

Ostatecznie przegranym został Noel Lyon, który anulował sankcje nałożone na Sztokę i Goethego. Stewardzi uznali, że Noel Lyon zachował się niechlujnie podczas ostatniego samochodu bezpieczeństwa pomiędzy 17. a 18. zakrętem. Podczas spotkania kierowców z dyrektorem wyścigu wydano polecenie, aby kierowcom nie wolno opuszczać wejścia do zakrętu 17. Po ponownym uruchomieniu samochodu bezpieczeństwa.

READ  W ten sposób minuta po minucie przebiegła pierwsza runda NFL Draft 2022

„Chociaż nie było ryzyka wypadku, kierowca samochodu nr 20 zyskał sportową przewagę, podgrzewając opony po 17. zakręcie” – ogłosiła FIA w ramach kary nałożonej na mieszkańca Monterrey.

Dzięki tej karze Noel Leon zajął trzecie miejsce na torze Enzo e Dino Ferrari.

„Dziękuję wszystkim za wsparcie i wszystkie wiadomości. Strata zwycięstwa bardzo boli, ale zasady są zasadami. Wyjechałem ze wszystkimi pozytywnymi aspektami wyścigu, doskonałym ponownym startem samochodu bezpieczeństwa i bardzo dobrym tempem do pracy aby jutro zdobyć punkty.

Zawody główne odbywają się w niedzielę na kilka godzin przed Grand Prix (00:30 CT i 2:30 ET). Z pole position w Imola wystartuje inny Meksykanin, Santiago Ramos. Będzie także zabiegał o swoje pierwsze zwycięstwo w tej kategorii po zwycięstwie Noela Lyona w sprincie.