20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zaćmienie Słońca 2024: Jak zachowają się zwierzęta podczas zjawiska astronomicznego?

Zaćmienie Słońca 2024: Jak zachowają się zwierzęta podczas zjawiska astronomicznego?

Udowodniono, że zjawiska naturalne mają znaczący wpływ na przyrodę.

8 kwietnia przyszłego roku będziemy świadkami wielkiego spektaklu astronomicznego, jakim będzie zaćmienie słońca w 2024 rokui w tym momencie opublikowano już nieskończoną ilość informacji o tym, co się stanie, jak to zobaczyć, gdzie to zobaczyć, kosztach sprzętu, harmonogramach w różnych miejscach, w których to się stanie, a nawet przedmiotach pamiątkowych, ale Czy zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się w królestwie zwierząt, cóż, powiemy ci.

Wiadomo, że zjawiska naturalne okazały się mieć znaczący i znaczący wpływ na przyrodę, jak na przykład to, co wydarzyło się w… Zaćmienie słońca w 1851 roku w Szwecji Że rój mrówek nagle zatrzymał się w swojej misji zbierackiej, gdy niebo pociemniało.

Podobnie w Massachusetts w 1932 r Pokaż jak karaluchy wdarły się do spiżarni zaraz po całkowitym zaćmieniu.

w tym 2017 Zaobserwowano, że ptaki przestały śpiewaćCiemność jest interpretowana jako zmierzch, a inni interpretują ją jako świt, gdy powraca światło.

Podobnie jak te i wiele innych przykładów, zjawiska te zmieniają zachowanie zwierząt i roślin.

Nauka wyjaśnia, że ​​reakcje polegają na nagłym przejściu ze światła do ciemności i odwrotnie, co zakłóca naturalne cykle organizmów żywych.

Wskazuje to na wrażliwość życia na Ziemi na cykle światła i ciemności.

każdy

READ  Zdradza nowe zalety diety śródziemnomorskiej i jej zapobiegania chorobom – Enséñame de Ciencia