9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Debaty powinny być ćwiczeniem z pluralizmu: Siro Murayama

Numer: 351

Aguascalientes, Aguascalientes, 18 sierpnia 2022 r.

  • Udział w Ogólnopolskim Forum Doświadczeń i Wzmocnienia Organizacji Debaty Wyborczej
  • Wyzwaniem jest przekroczenie monologu

Konsultant Narodowego Instytutu Wyborczego (INE), Sero Murayama Rendón, powiedział, że kontrowersje polegają na tym, że różne opcje, które zostaną zgłoszone do głosowania, są twarzą w twarz, a obywatele mogą przeciwstawiać różne opcje polityczne.

Dodał, że dyskusje są rzeczywistością demokratyczną, ponieważ opierają się na uznaniu pluralizmu i wysłuchują w nim różnych punktów widzenia. „Kandydat nie jest przed swoimi zwolennikami, ale przed swoimi przeciwnikami” – dodał.

Uczestnicząc w Krajowym Forum Eksperymentowania i Promocji Organizacji Debaty Wyborczej, odbywającym się w Aguascalientes, Murayama podkreślał, że debaty wyborcze powinny wykraczać poza monolog, to znaczy; Wyjaśnij – monologi, w których kandydaci unikają kłótni między sobą.

Z tego powodu, dodał Sero Murayama, władze wyborcze powinny ustalać zasady debat, które stymulują dyskusję i nie ignorować żadnego kandydata.

Podobnie, powiedział, ważne jest, aby władze wyborcze dążyły do ​​stworzenia programu telewizyjnego, który przyciągnie publiczność i umożliwi dostęp większej liczbie obywateli.

Zaznaczył, że wyzwaniem jest zapewnienie bezstronności, aby uniknąć naruszenia wiarygodności procesu. „W naszej sytuacji musimy być bardziej ostrożni, bo jeśli zbłądzimy w dyskusji, może dojść do krytyki odpowiedzialnej władzy wyborczej, nie tylko za prowadzenie debat, ale za organizowanie wyborów, zakładanie lokali wyborczych, szkolenie obywateli itp.”

Mimo to kanclerz Murayama podkreślił, że jakość debaty zależy od jakości polityków, ponieważ można zaprojektować najlepsze formuły, najlepsze zasady i elementy produkcji, ale jeśli kandydaci nie będą debatować, te wysiłki mogą się nie powieść. – Możemy mieć najlepsze boisko, ale jeśli piłkarze nie dadzą talentu i nie pokażą talentu, nie będzie to dobry mecz.

Uczestniczyć czy nie brać udziału w zawodach

Kanclerz Murayama przekonywał, że coraz częściej kandydaci rezygnują z udziału w debatach, zwłaszcza jeśli mają większe preferencje niż wyborcy.

Stwierdzono, że chociaż władze wyborcze nie mają uprawnień do stanowienia prawa ani zmuszania kandydatów do udziału w debatach, „debata jest aktem demokratycznym, a unikanie debaty jest aktem niedemokratycznym, który może mieć swoją cenę”.

Krajowe Forum Eksperymentalne i Organizacja Promocji Debaty Wyborczej mają na celu promowanie refleksji pomiędzy lokalnymi organizacjami publicznymi a Państwowym Instytutem Wyborczym nad doświadczeniami w tej sprawie, z myślą o przyszłych ćwiczeniach.

Forum to odbywa się na Uniwersytecie Pan Americana w kampusie Aguascalientes w dniach 18 i 19 sierpnia i jest skierowane do dyrektorów, doradców i urzędników państwowych instytutów, którzy byli lub będą zaangażowani w organizowanie lokalnych debat w procesach wyborczych, które mają się odbyć w 2023 i 2024 r., aby prowadzenie debat było wzmocnione i wzmocnione poprzez przestrzeń do dyskusji i refleksji.

Wydarzenie jest organizowane przez Instytut Wyborczy Tamaulipas, Państwowy Instytut Wyborczy Aguascalientes oraz Narodowy Instytut Wyborczy.

-o0o-

READ  ▷ test osobowości | Czy jesteś wykwalifikowaną osobą? Dowiedz się prawdy odnoszącej się do tego, co zobaczyłeś jako pierwsze | Meksyk