7 maja, 2024

Polska Roberta Lewandowskiego na Pucharze Europy

Robert Lewandowski zagra na Euro 2024. Polska drużyna napastnika FC Barcelony pokonała dziś wieczorem Walię w rzutach karnych (0:0, 4:5) w Cardiff i zapewniła sobie jeden z trzech ostatnich biletów na ważny turniej w Niemczech w czerwcu przyszłego roku.

Walka była prawdziwym wrakiem pociągu, o którym rozstrzygnąć miały rzuty karne. 90 minut to za mało na otwarcie liczników, podobnie jak dogrywka. W ten sposób decyduje się, gdzie kolizja jest karą Robert Lewandowski To on jako pierwszy strzelił i zdobył bramkę dla Polski.

Tym samym Polska znalazła się w Grupie D Pucharu Europy wraz z Holandią Frenkie de Jonga, Francją Julesa Comte’a i Austrią. Pierwszy mecz Polski w Pucharze Europy z Holandią odbędzie się 16 czerwca o godzinie 15:00 na Volksparkstadion w Hamburgu. Następnie zagrają w Berlinie i Dortmundzie odpowiednio z Austrią i Francją.

Czwarte mistrzostwo Europy Lewandowskiego

Bilet na turniej w Niemczech umożliwiłby Lewandowskiemu start w swoich czwartych mistrzostwach Europy. Zadebiutował w 2012 roku, w którym strzelił pierwszego gola w turnieju, a następnie kontynuował w latach 2016 i 2020. Jeśli chodzi o mistrzostwa świata, Lewandowski grał w 2018 i 2022 roku.