17 maja, 2024

Xavier Garcia wkracza na scenę Mistrzostw Europy w Polsce

Xavier Garcia Olle Medal zawisł dzisiaj Brąz na Mistrzostwach Europy w klasie ILCA 4 Konflikt na polskim (polskim) obszarze morza od 20 czerwca ubiegłego roku. Żeglarz Real Club Náutico de Palma pokonał etap kwalifikacyjny na piątym miejscu i przez dwa dni prowadził rywalizację. Jednak biorąc pod uwagę, że był jednym z najmłodszych w klasie, trzecie miejsce było świetną decyzją. Jutro mija dokładnie rok, odkąd został mistrzem kontynentalnym w klasie Optimist.

Regaty Dijinov Wzięło w nim udział 210 osób. Garcia Ole strzelił gola w pierwszej dziesiątce z siedmiu z dziewięciu wyścigów, w których grał. Zwycięstwo odniósł Włoch Giulio Jenna, który zakończył remis ze swoim kolegą z drużyny Niccolem Casitą, obaj z 42 punktami, o dziesięć mniej niż Hiszpanie. „To moje pierwsze Mistrzostwa Europy w ILCA 4. W tej klasie podróżowałem tylko osiem miesięcy. Prawda jest taka, że ​​poziom był bardzo wysoki. Ten wynik przekracza moje oczekiwania; Jestem bardzo szczęśliwy i zachęcony do dalszej pracy na mundialu w sierpniu przyszłego roku” – ogłosił po ceremonii medalowej Xavier Garcia Ole.

Oprócz Garcii Ole Hiszpanie to Xavier Caldendo (35), Andres Barrio (42), Miguel Rodriguez (44), Paul Nunis (54), Alfonso Perez (55), Juan Santos (59), Daniel Kimines (81) Alberto Dalens (84), Fernando Campos (88), Carol Krupski (92). Walencja Irene de Tomas zdobywa tytuł Europy kobiet. W marynarce wojennej kobiet wyróżniały się udział Any Rodriguez, która w finale generalki zajęła szóste miejsce, oraz Adriany Castro, która zajęła dziesiąte miejsce. Podobnie Maria Magdalena Villalonga, szósta najlepsza żeglarz w wieku poniżej 16 lat, zajęła 22. miejsce. (92)

READ  Polska wykorzystuje armatki wodne i gaz łzawiący do kontroli napływu migrantów z Białorusi | Międzynarodowy