2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wykorzystuje armatki wodne i gaz łzawiący do kontroli napływu migrantów z Białorusi | Międzynarodowy

Polska użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego do zablokowania działań grupy uchodźców i migrantów. Przymusowo przekroczyć granicę na Białoruś. Na zdjęciach opublikowanych we wtorek przez Telewizję Polską i wznowionych przez Telewizję Polską można zobaczyć młodych imigrantów rzucających butelkami i kamieniami w polskich żołnierzy zaparkowanych po drugiej stronie ogrodzenia w pobliżu zamkniętej granicy Brusky. Kuźnicy. Nagromadziło się tam Liczba osób nieokreślonych i zmieniających się, Zwłaszcza kurdyjski, różne źródła szacują od 2000 do 5000.

Jedna grupa próbowała przełamać ogrodzenie, używając pnia drzewa jako baranka. Na zdjęciach widać wielu imigrantów, którzy podnoszą ciężki blok i biegną w kierunku bramy, zanim zostaną zatrzymani przez strumień. Pokazują też kilka osobistych prób dotarcia do ogrodzenia z drewnianym kijem w dłoni, sfrustrowanych pistoletem.

„Uwaga, koncentracja, jeśli nie zastosujesz się do poleceń, zostanie użyta siła przeciwko tobie” – przekaz na głośniku skierowany był do tych, którzy rzucali przedmiotami, słyszanymi na filmach emitowanych w telewizji publicznej TVP – podał Reuters.

Na swoim koncie na Twitterze Straż Graniczna udostępniła zarejestrowany obraz z granicy przedstawiający gałęzie, kamienie i przynajmniej jedną łzę wystrzeloną ze strony białoruskiej. Następnie niewielka formacja agentów zbliża się do ogrodzenia chronionego tarczami.

Straż graniczna została zwolniona z poważnym urazem głowy. Jeden agent trafił do szpitala z tego samego powodu, a pięciu innych doznało obrażeń kończyn. „Imigranci rzucają kamieniami w naszych żołnierzy i oficerów oraz próbują zniszczyć ogrodzenie i wjechać do Polski” – poinformowało we wtorek polskie Ministerstwo Obrony. „Nasze siły użyły gazu łzawiącego, aby stłumić okupację diaspory”.

Ministerstwo Obrony zarzuciło białoruskim władzom, że krzyczą na uchodźców i migrantów ostrzeliwanych przez siły bezpieczeństwa strzegące polskiej granicy i że przekroczyły one 20 tys.

Dziennikarze nie mają dostępu do tej przestrzeni Polski rząd ogłosił stan wyjątkowy 2 września, ponieważ znajdował się on w szerokości trzech kilometrów, na 400-kilometrowej granicy z Białorusią. Posunięcie to uniemożliwia społeczeństwu wejście do prawie 200 okręgów wyborczych, w tym nierezydentów, dziennikarzy, pracowników pomocy i niezależnych obserwatorów.

We wtorek prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko określił zarzuty wywołania kryzysu granicznego jako „absurdalne” i powiedział, że chce „nie dopuścić, by kryzys migracyjny przekształcił się w konflikt”. Białoruska Agencja Państwowa Belda. „Najważniejsza jest teraz ochrona naszego kraju i naszego narodu oraz unikanie konfliktów” – dodał.

Wbrew jego zastraszaniu, w zeszłym tygodniu Rosja powinna zawiesić transport gazu do UE Kiedy zimno ogarnie twój kraj. Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł, że „naruszyłoby to porozumienie transportowe” między Moskwą a Mińskiem, interpretując słowa Łukaszenki jako wynik „gorącej chwili”.

Dzień po kontrowersyjnym ponownym wyborze Łukaszenki w wyborach w sierpniu 2020 r., dzień po jego pierwszej rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, obaj przywódcy dokonali przeglądu sytuacji telefonicznie we wtorek, tworząc represjonowany przez władze ruch opozycyjny. „Podzielamy pogląd, że ani UE, ani Białoruś nie chcą ekspansji” – powiedział Łukaszenko o rozmowie z Merkel.

Imigranci w ośrodku recepcyjnym w białoruskim regionie Crotno we wtorek.Felda (Reuters)

Belda opublikował we wtorek zdjęcia imigrantów w ośrodku recepcyjnym w białoruskim regionie Krotno, niedaleko granicy z Polską. Białoruski prezydent polecił gubernatorowi Krotna zorganizowanie pobytu kobiet i dzieci na granicy – poinformowała białoruska prezydencja w swoim telegramie Efe.

Ze swojej strony rzecznik polskiego rządu Piotr Mல்லller zapewnił na konferencji prasowej, że jego kraj „przygotowuje się na beznadziejny koniec”. Niech ten konflikt trwa miesiącami”.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.