22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyniki losowania Copa America 2024: Tak pozostały grupy

Wyniki losowania Copa America 2024: Tak pozostały grupy

Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej (CONMEBOL) ustaliła grupy Copa America 2024. Ta edycja turnieju odbędzie się w Stanach Zjednoczonych latem przyszłego roku i weźmie w niej udział sześć drużyn zaproszonych przez Konfederację Północną. Ameryce oraz Ameryce Środkowej i Karaibach (CONCACAF), więc dwie inne drużyny nie zostały jeszcze potwierdzone.

W sumie w piłkarskiej rywalizacji zmierzy się ze sobą 16 narodów amerykańskich. W losowaniu do grupy A przydzielono Argentynę, Peru i Chile. Kolejnym konkurentem może być Kanada lub Trynidad i Tobago, na mecze w marcu 2024 r. Grupa B składa się z Meksyku, Ekwadoru i Wenezueli, a o miejsce w pucharze walczą Honduras i Kostaryka. Do trzeciej grupy zaliczają się Stany Zjednoczone, Urugwaj, Panama i Boliwia. W grupie D rywalizują Brazylia, Kolumbia, Paragwaj i Jamajka.

Poprzednia edycja Copa America odbyła się w Brazylii w 2021 roku, a w finale rywalizowała Argentyna i drużyna gospodarzy. Ostatecznie zespół Albiceleste zdobył mistrzostwo. Pierwotny plan CONMEBOL przewidywał, że kolejna edycja wydarzenia sportowego odbędzie się w 2023 roku w Ekwadorze, jednak wprowadzono zmianę w kalendarzu, tak aby pokrywała się z datami Mistrzostw Ameryki Południowej z Pucharem Europy, dlatego ostatecznie zdecydowano się ją przełożyć . Rok i przeniesiony do Stanów Zjednoczonych. Mecze są dystrybuowane w 14 różnych miejscach.

Perspektywy Treya w starciu Copa America są złożone. Pod wodzą Jaime’a Lozano ich ostatnie mecze były trudne, a o ich przejściu do międzynarodowych rozgrywek zadecydowały w ostatniej minucie rzuty karne. Reprezentacja Meksyku ostatni raz wystąpiła w turnieju w 2016 roku, kiedy poniosła druzgocącą porażkę z Chile (7:0).

Zestawy Copa America 2024

Subskrybuj tutaj Przejdź do newslettera EL PAÍS México i otrzymuj wszystkie niezbędne informacje o bieżących wydarzeniach w tym kraju

READ  Iván García podría dejar los clavados ante reducción de beca