22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według The Economist to 10 najdroższych miast na świecie

Według The Economist to 10 najdroższych miast na świecie

Zurych i Singapur to najdroższe miasta świata, przed Nowym Jorkiem – wynika z opublikowanego w czwartek rankingu tygodnika „Economist”, który podkreśla rosnące ceny na świecie.

(Możesz przeczytać: Maluka Trivia | Wszystko, co chcesz wiedzieć szczegółowo o krajach i ich kulturze)

W klasyfikacji wyróżniają się Eskalacja w trzech miastach Ameryki Łacińskiej (Santiago de Queretaro i Aguascalientes w Meksyku oraz San Jose w Kostaryce) na skutek wzrostu wartości ich walut i inwestycji zagranicznych..

(Kontynuuj czytanie: Dlaczego sztuczna inteligencja mogłaby zmienić wojnę jak bomba atomowa?)

Brytyjski magazyn szacuje, że w ciągu roku w 173 miastach objętych badaniem ceny wzrosły średnio o 7,4%, co stanowi niewielkie ograniczenie rekordowej inflacji na poziomie 8,1% odnotowanej w 2022 roku.

powiązane tematy

„Kryzys kosztów życia jeszcze się nie skończył, a poziom cen nadal znacznie przekracza trendy historyczne” – mówi Upasana Dutt, kierownik badania, które opiera się na cenach 200 produktów i usług.

(Przeczytaj także: Kim jest Ataturk, ojciec współczesnej Turcji i dlaczego jego dziedzictwo będzie zagrożone)

Kryzys kosztów życia jeszcze się nie skończył, a poziom cen utrzymuje się znacznie powyżej trendów historycznych.

Ekspert ten twierdzi: „Spodziewamy się, że inflacja będzie nadal spadać w 2024 r.”, opierając się na wpływie wysokich stóp procentowych ustalanych przez wiele banków centralnych na powstrzymanie wzrostu cen.

Szwajcarskie miasto Zurych detronizuje Nowy Jork, który rok wcześniej sąsiadował z Singapurem.

Europa umieszcza cztery miasta w pierwszej dziesiątce ze względu na inflację żywności i odzieży oraz wzrost wartości euro w stosunku do dolara, co wpływa na ten ranking liczony w walucie amerykańskiej.

(Możesz przeczytać: Organizacja Narodów Zjednoczonych robi krok w kierunku międzynarodowego zarządzania sztuczną inteligencją, jaki jest temat?)

Oprócz Zurychu na trzecim miejscu plasuje się Genewa (Szwajcaria), remisując z Nowym Jorkiem; Paryż (Francja) zremisował na siódmym miejscu, a Kopenhaga (Dania) na ósmym miejscu wraz z Tel Awiwem w Izraelu.

READ  El precio del dólar hoy martes el peso inicia con descenso

Amerykańskie miasta Los Angeles (6) i San Francisco (10) również pozostają w pierwszej dziesiątce, a piąte miejsce zajmuje Hongkong.

Główne zmiany w klasyfikacji Gwiazdami są Santiago de Queretaro (od 99. do 51.), Aguascalientes (od 121. do 82.) i San Jose (od 108. do 70.)..

„Banki centralne w większości krajów Ameryki Łacińskiej były jednymi z pierwszych, które śledziły podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej USA w celu wsparcia swoich walut” – czytamy w raporcie, a kurs waluty zyskał w stosunku do dolara.

(Także: Sierra Madre, stary statek w sercu napięcia morskiego między obydwoma krajami)

Magazyn również na to zwraca uwagę „Ceny były napędzane silną inwazją zagraniczną, zwłaszcza w Meksyku”..

Z kolei największy spadek dotknął rosyjskie miasta Moskwa (142.) i Sankt Petersburg (147.) w związku ze spadkiem wartości rubla w wyniku zachodnich sankcji po inwazji na Ukrainę.

(Też: Czym jest „Oś Oporu”, sojusz promujący Iran na Bliskim Wschodzie)

Z badania wynika, że ​​najtańszym miastem jest Damaszek, zaraz za Teheranem. Stolica Argentyny, Buenos Aires, znajduje się na dole rankingu jako dziesiąte najbardziej ekonomiczne miasto.

Agencja prasowa Francji