25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według Profico jest to najlepsze i najtańsze masło meksykańskie

Według Profico jest to najlepsze i najtańsze masło meksykańskie

Wpisałem Styl życia On

Masło jest niezbędnym składnikiem gotowania, ponieważ dodaje więcej „smaku” wszystkim potrawom. Abyś mógł gotować z najlepszymi, podpowiadamy, jakie według Profeco są najlepsze i najtańsze rodzaje masła meksykańskiego.

Aby pomóc Ci w wyborze, Federalna Agencja Ochrony Konsumentów (Profico) przeprowadziła badanie, w którym umieściła pod lupą 30 produktów, z czego 18 nazywało się masłem solonym, osiem z solą, jeden naturalny, jeden produkt o nazwie Style Butter i dwa. Produkty o obniżonej zawartości tłuszczu.

Wśród analizowanych aspektów wyróżniają się: informacja o wartościach odżywczych, zgodność z przepisami dotyczącymi etykiet masła, zawartość soli oraz cena.

Jakie według Profico są najlepsze i najtańsze rodzaje masła meksykańskiego?

Profico się dowiedział Najlepszą meksykańską marką masła, a zarazem najtańszą, została Gloria, która została oceniona jako „doskonała”. Jego średnia cena za 90 gramową porcję wynosiła zaledwie 17,33 peso*.

*W momencie badania przeprowadzonego w 2017 r.

Czyste masło krowie z solą marki Gloria dostarczyło konsumentowi pełnej informacji i uzyskało niezbędne właściwości, aby móc nazwać je masłem.

Oznacza to, że nie przekracza dopuszczalnej zawartości wody wynoszącej 16 proc., dopuszczalnej zawartości tłuszczu nie może przekraczać 80 proc. oraz nie przekracza zawartości związków mogących wpływać na profil sensoryczny, która wynosi maksymalnie 0,3% m . / M . Ponadto zawiera 1,4% soli (chlorku sodu).

Jaka jest różnica między masłem a ghee?

Według Mayo Clinic ghee to mieszanina olejów składająca się głównie z tłuszczów nienasyconych, natomiast masło wytwarza się ze śmietanki lub mleka. Zapewnia to większą wilgotność produktów i bardziej soczystą konsystencję.

Jednakże, ponieważ jest wytwarzany z tłuszczu zwierzęcego, ma wysoką zawartość tłuszczów nasyconych i może powodować wzrost złego cholesterolu, podczas gdy ghee ma niższy poziom tłuszczów nasyconych.