29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjska sonda Luna-25 zderzyła się z gromadą milenijną na powierzchni Księżyca

Rosyjska sonda Luna-25 zderzyła się z gromadą milenijną na powierzchni Księżyca

the Rosyjska sonda Luna 25 rozbiła się o Księżyc — poinformowała w niedzielę rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos, po zboczeniu z zaprogramowanego kursu.

„Urządzenie weszło na nieprzewidywalną orbitę i przestało istnieć w wyniku zderzenia z powierzchnią Księżyca” – podała agencja w oświadczeniu.

Tak powiedział Roskosmos Kontakt ze statkiem został utracony w sobotę po problemie Kiedy przygotowywał się do wejścia na orbitę przed lądowaniem, po zgłoszeniu „nienormalnego stanu”, specjaliści go analizowali.

„Podczas operacji na pokładzie automatycznej stacji powstała nienormalna sytuacja, która nie pozwoliła na wykonanie manewru zgodnie z określonymi parametrami” – wyjaśnił Roskosmos w poście w Telegramie.

statek kosmiczny W poniedziałek ma wylądować na południowym biegunie KsiężycaSpieszą się, by wylądować na ziemskim księżycu przed indyjskim statkiem kosmicznym. Biegun południowy Księżyca jest szczególnie interesujący dla naukowców, którzy uważają, że stale zacienione kratery polarne mogą zawierać wodę. Przyszli odkrywcy mogliby zamienić wodę zamrożoną w skałach w powietrze i paliwo do rakiet.

Sonda Luna-25 wystartowała 10 sierpnia Z rosyjskiego kosmodromu Wostocznyj na Dalekim Wschodzie był to pierwszy rosyjski lot od 1976 roku, kiedy był częścią Związku Radzieckiego.

Również w sobotę rosyjski statek kosmiczny opublikował pierwsze wyniki. Chociaż Roscosmos to zauważył Informacje są nadal analizowaneagencja stwierdziła, że ​​uzyskane wstępne dane zawierały informacje o pierwiastkach chemicznych powierzchni Księżyca i że jej zespół zarejestrował „mały wpływ meteorytu”.

Roskosmos opublikował zdjęcia Krater Zeeman, trzeci co do wielkości krater na południowej półkuli Księżyca, Wzięty ze statku kosmicznego. Krater ma 190 kilometrów (118 mil) średnicy i osiem kilometrów (pięć mil) głębokości.

Tylko trzem rządom udało się wylądować na Księżycu: ZSRR, Stany Zjednoczone i Chiny. Indie i Rosja aspirują do tego, by jako pierwsze wylądować na południowym biegunie Księżyca.

Roskosmos przyznał, że chce to udowodnić Rosja „krajem zdolnym do wyniesienia ładunku na Księżyc” oraz „zapewnienie Rosji gwarantowanego dostępu do Księżyca”.

READ  Game Pass odpowiada na zapowiedź nowej usługi Sony

APC