28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Możesz teraz poprosić Google o usunięcie Twoich danych osobowych z wyników wyszukiwania

Obraz artykułu zatytułowanego Możesz teraz poprosić Google o usunięcie Twoich danych osobowych z wyników wyszukiwania

zdjęcie: Thaspol Sangsee (walka o akcje)

Google ogłosił w tym tygodniu, że umożliwi osobom, które poproszą o usunięcie ich osobistych informacji kontaktowych z wyników wyszukiwania. Firma technologiczna pozwala na usunięcie numerów telefonów, adresów e-mail i adresów fizycznych, aby chronić swoich użytkowników przed niepożądanym kontaktem i fizyczną krzywdą.

„Otwarty dostęp do informacji to kluczowy cel badań, ale także zapewnienie ludziom narzędzi potrzebnych do ochrony. I zachowanie poufności informacji umożliwiających identyfikację. Dlatego zaktualizowaliśmy nasze zasady, aby pomóc ludziom mieć większą kontrolę nad ich obecnością w Internecie w przeglądarce”.

Zmiana zasad Google mogła być spowodowana wzrostem liczby oszustw internetowych i telefonicznych. Według TelTechW marcu 2022 r. w sieciach amerykańskich wysłano 11,6 miliarda fałszywych wiadomości tekstowych. W połączeniu z przedłużeniem ciągły wzrost Z automatycznych połączeń i faktu, że Federalna Komisja Handlu odnotowała 70% wzrost rok do roku W książce Money Lost to Scams łatwo zrozumieć, dlaczego Google uważa, że ​​nadszedł czas, aby zmienić swoje zasady dotyczące informacji umożliwiających identyfikację osób w wyszukiwarce Google.

Jeśli chcesz usunąć swoje informacje kontaktowe z Google, odwiedź Wygoogluj tę stronę I wybierz informacje, które chcesz usunąć z wyników wyszukiwania. Do wyboru są następujące kategorie:

  • Informacje kontaktowe, takie jak adres, numer telefonu lub adres e-mail
  • Numer identyfikacyjny wydany przez agencję rządową
  • Numer rachunku bankowego lub karty kredytowej
  • Własny podpis i kserokopie dokumentów tożsamości
  • Osobisty dokument medyczny
  • Poufne dane logowania

Otrzymasz automatyczną odpowiedź od Google, która sprawdzi Twoje informacje. Google nie śledzi wszystkich próśb, ale je otrzymasz Korespondencja od nich, jeśli zdecydują się podjąć działania. Jeśli Google zdecyduje się usunąć informacje, powinieneś Pamiętaj, że zostanie tylko usunięty Google. Niezależnie od źródła, z którego otrzymali informacje, nadal będą one znajdować się w Internecie na dowolnej witrynie, która je obsługuje. aby to usunąć Całkowicie z Internetu, powinieneś Przenosić z tą stroną trzecią.

READ  Zapowiedź zestawu zmieniającego Teenage Mutant Ninja Turtles, zawierającego 13 8-bitowych i 16-bitowych gier