18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Relacja na żywo i najświeższe informacje o Grupo Milenio

Relacja na żywo i najświeższe informacje o Grupo Milenio

W weekend policja aresztowała co najmniej 430 osób

Od zeszłego piątku aresztowano co najmniej 430 osób Ekwadorktórego mieszkańcy poszli w tę niedzielę do urn, aby wybrać nowego prezydenta republiki, 137 posłów w Zgromadzeniu Narodowym (parlamencie) i określić w dwóch referendach środowiskowych.

komendant policji, Fausta SalinasaKomentarz do stacji Radio Pichincha Dodał, że „od piątku” jest „430 zatrzymanych za różne przestępstwa, z czego 23 było pijanych, gdy obowiązywała tzw. ustawa suszowa, która zabraniała spożywania i sprzedaży alkoholu”.

Zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich trzech dni policja zatrzymała 62 osoby za „handel narkotykami” i 13 osób za uprawianie politycznego prozelityzmu, chociaż ta działalność została zakazana od północy zeszłego czwartku, po okresie namysłu. Zaczęło się od tego, by wyborcy decydowali o swoim głosie bez hałasu wyborczego.

Salinas Dodał, że od piątku wpłynęło również 238 wezwań do sądu, z czego 225 dotyczyło spożycia i sprzedaży napojów alkoholowych, ale podkreślił, że mimo tych przypadków podczas głosowania nie zgłoszono żadnych „poważnych lub niebezpiecznych incydentów”.

Żołnierz pilnuje skrzyń w Ekwadorze. EFE
READ  Costco robi żart Samowi i stara się anulować tę nową wyprzedaż