25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zełenski odwiedza Charków w związku z wkraczaniem Rosji do północno-wschodniego regionu

Zełenski odwiedza Charków w związku z wkraczaniem Rosji do północno-wschodniego regionu

(CNN) — Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w czwartek z Naczelnym Dowódcą Wojskowym Oleksandrem Sirskim i wyższymi dowódcami wojskowymi na Ukrainie. CharkówPodczas gdy Rosja kontynuuje swój postęp w tym północno-wschodnim regionie.

Sytuacja w okolicy Charków „To nadal bardzo trudne” – powiedział Zełenski – „wzmacniamy nasze jednostki”, dodając, że sytuacja w regionie jest obecnie „ogólnie pod kontrolą”.

Zełenski poinformował, że „opracowano nowe plany działania dla władz regionalnych w Charkowie, a także dla wszystkich organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie”. Dodał, że omawiano cele i potrzeby każdej uczestniczącej brygady i każdej jednostki, zwłaszcza w obwodach wołczańskim i lipckim.

Miasto Wowczańsk, położone około 60 kilometrów na północny wschód od kraju CharkówDrugie co do wielkości miasto Ukrainy jest miejscem jednych z najzaciętszych walk na obszarach w pobliżu granicy.

Armia ukraińska z 92. Brygady Szturmowej wystrzeliwuje wiele wyrzutni rakiet BM-21 „Grad” w kierunku rosyjskich pozycji w obwodzie charkowskim, 15 maja 2024 r. (Źródło: ROMAN PILIPEY/AFP via Getty Images)

Sytuacja w kierunku Charkowa „pozostaje złożona i zmienia się dynamicznie” – powiedział w czwartek ppłk Nazar Wołoszyn, rzecznik Grupy Operacyjno-Strategicznej Chortycja.

Wołoszyn powiedział w wywiadzie telewizyjnym: „Nasze jednostki oczyszczają obszary miejskie w Wowczańsku. Nasze siły uniemożliwiają okupantom zdobycie przyczółka w niektórych obszarach na północy obwodu charkowskiego”.

„W niektórych osadach natarcie wroga zostało zatrzymane” – powiedział Wołoszyn. „Jednak wróg stara się zapewnić warunki do dalszego natarcia w celu zajęcia korzystnych pozycji”.

Od początku ataku na Moskwę siły rosyjskie przejęły kontrolę nad ponad dziewięcioma przygranicznymi miastami.

Podczas pobytu w Charkowie Zełenski spotkał się także z szefami władz regionalnych w innych regionach przygranicznych i przygranicznych.

READ  Salinas Bligo z wizytą w "Fabryce Lotnictwa Pięcioklasowego"