20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bernardo Arevalo de Leon wygrywa wybory prezydenckie w 2023 roku w Gwatemali – El Financiero

Bernardo Arevalo de Leon wygrywa wybory prezydenckie w 2023 roku w Gwatemali – El Financiero

64-letni naukowiec Bernardo Arevalo de Leonz Postępowej Grupy Politycznej, został wybrany w tę niedzielę na posła Nowy prezydent Gwatemali Po pokonaniu w wyborach byłej pierwszej damy Sandry Torres Casanovy.

Po przeliczeniu 90 procent głosów, Arevalo de Leon sumuje się w sumie Na jego korzyść oddano 2,2 miliona głosówco stanowiło 59 proc. ogółu, natomiast Torres Casanova zdobył 1,3 mln głosów (35 proc.).

Najwyższy Sąd Wyborczy Gwatemali oficjalnie ogłosi w ciągu najbliższych kilku godzin wynik, który pozwoli Arévalo de Leon na zaprzysiężenie 14 stycznia przyszłego roku na czteroletnią kadencję, w miejsce obecnego prezydenta Alejandro Giamattiego.

Główny incydent Dnia Wyborów miał miejsce pod koniec popołudnia Moje domowe urządzenie eksplodowało W dwóch lokalach wyborczych na obrzeżach Guatemala City nie było żadnych obrażeń ani zgonów.


Raporty otrzymane od lokalnych i międzynarodowych misji obserwacji wyborów początkowo potwierdziły, że w południe proces wyborczy przebiegał normalnie przez większą część dnia.

Według nieoficjalnej Gwatemalskiej Misji Obserwacji Wyborów, złożonej z grupy organizacji społecznych i obywatelskich, 99,6 procent lokali wyborczych w Gwatemali zostało otwartych zgodnie z harmonogramem i bez zakłóceń w niedzielę.

Z porannego raportu Lokalnej Misji Obserwacyjnej wynika też, że Jednostka Nadziei Narodowej ma prokuratorów w 96 proc. tablic, a Simela w 82 proc.

aktualny Najbardziej kontrowersyjny był proces wyborczy Gwatemala Od czasu wprowadzenia demokracji w 1986 r. jest w cieniu kierownictwa Prokuratury (Prokuratury Generalnej), która od 12 lipca próbuje zlikwidować ruch Seed i uniemożliwić udział Arevalo de Leon.

Gwatemala nie mierzy frekwencji wyborczej w dniu wyborów, a dane będą znane dopiero po zamknięciu wyników.

READ  Pietro bawi się z ELN, żądając zaprzestania porwań w Meksyku