19 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska |  Ciężarówki zrezygnowały z protestu na granicy

Polska | Ciężarówki zrezygnowały z protestu na granicy

Strajk na trzech przejściach granicznych ma charakter tymczasowy, a negocjacje i porozumienia nadal trwają.

Reklama

Nowy Rząd Polski Dochodzi do porozumienia z kierowcami ciężarówek, którzy od miesięcy blokują ukraińskich kierowców na granicy polsko-ukraińskiej. Odwołali strajki, aby umożliwić nowe rozmowy, wciąż jednak wściekli na nierówne traktowanie przewoźników.

Koniec strajku i zielone światło dla negocjacji

„Tak, osiągnięto porozumienie i szczerze mówiąc, mamy nadzieję, że będzie to początek szczęśliwego rozwiązania tej złożonej sytuacji” – zadeklarował Poweł Śliz, poseł Polska 2050, członek Trzeciej Drogi.

Proszą o ograniczenia dla ukraińskich ciężarówek

W obwodzie dorohuskim pierwszym ukraińskim kierowcom udało się przekroczyć granicę bez większych przeszkód. Jeden raz Otwarta granica, Ukraińscy kierowcy ciężarówek wracają do domu po długiej podróży. Szczególnie trudne zimą.

„Czekaliśmy całe popołudnie, ale teraz wszystko idzie dobrze, idzie ku lepszemu… więc niedługo będziemy w domu. Moja rodzina na mnie czeka, tak jak czekają rodziny polskich kierowców” – powiedział. Siergiej, ukraiński kierowca ciężarówki.

Polscy truckerzy będą musieli poczekać do marca

Choć polscy kierowcy twierdzą, że nie podtrzymują swoich żądań, są przygotowani Daj szansę nowemu rządowi kraju.

„Daliśmy polskiemu rządowi czas do 1 marca, więc możemy usiąść i zobaczyć, co może dla nas zrobić. Małym zwycięstwem jest to, że po stronie ukraińskiej pojazdy, które mają wjechać do Polski, nie są jeszcze wezwane”.Sekwencja elektroniczna„Mogą zarejestrować się do godz. 20.00 i pierwsi opuścić Ukrainę, więc u nas już widać pierwsze przejawy dobrej woli ze strony Ukrainy” – mówi. Jacka SokołaRzecznik Strajku Polskich Ciężarówek z Łukowa w Polsce.

The Zawieszenie strajku Na trzech przejściach granicznych ma to charakter tymczasowy, a negocjacje i porozumienia nadal trwają. Ciężarówki będą musiały poczekać, aby poznać ostateczną umowę.

READ  Polska chce oprogramowania szpiegującego, ale nie interesuje się szczegółami – mówi były premier Kaczyński

Magdalena Sotonic, dla Euronews, z Torohuska.