20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stara fabryka dżemów w Polsce została przekształcona w piękny loft w stylu vintage i meblami retro

Stara fabryka dżemów w Polsce została przekształcona w piękny loft w stylu vintage i meblami retro

Interesują nas projekty mieszkaniowe, które skrywają piękną przeszłość którego miejsce całkowicie zmieniło swoją funkcję. Tak jest w przypadku tego pięknego domu o industrialnym charakterze, którego odsłonięte ceglane ściany ujawniają jego historię i emanują osobowością. Ale zacznijmy od wyglądu…

Podróżujemy Polskie miasto Szczecin, nad brzegiem Odry i na południe od Zalewu Szczecińskiego. To tutaj znajduje się to piętro, które zajmuje Stary magazyn starej fabryki dżemów (tak właśnie projekt nazywa się po polsku „Marmoladi”) i funkcjonuje do chwili obecnej Druga wojna światowa. Badanie Jacka Kolasiński – ze Studio Loft Kolasiński – zajmujący się zarówno projektowaniem wnętrz jak i wzornictwem przemysłowym, wyremontował i umeblował całą przestrzeń. 80 metrów kwadratowych– Kogo umówił Cztery główne lokalizacjes: duża przestrzeń socjalna z kuchnią otwartą na salon, miejsce do pracy, sypialnię i łazienkę. Tam, gdzie przechowywano dżemy i słoiki po dżemach, dziś ludzie odpoczywają, pracują zdalnie, cieszą się życiem z przyjaciółmi i gotują dla siebie. Ale wciąż można sobie wyobrazić, jak upłynął czas w starej fabryce.

Pintereście

Anne-Catherine Scoffoni

Industrialny salon z odkrytą cegłą i meblami w stylu vintagePintereście

Anne-Catherine Scoffoni

Tam, gdzie przechowywano słoiki po dżemach, dziś ludzie odpoczywają, pracują zdalnie i gotują…

Industrialny salon z odsłoniętymi ceglanymi ścianami i meblami w stylu vintagePintereście
Anne-Catherine Scoffoni

Wypolerowany dywan z lat 30. XX wieku i odrestaurowane antyczne meble.

Kuchnia otwarta na salon, utrzymana w stylu industrialnym i z odsłoniętymi ceglanymi ścianamiPintereście

Anne-Catherine Scoffoni

Jak widać, zachowało się wiele wykończeń, konstrukcji i materiałów tego miejsca. Nawet w sypialni odrestaurowano odsłonięte ceglane sufity i ściany, a także oryginalne drewniane podłogi, aby stworzyć bardziej industrialną atmosferę. Tło z wyraźnie nowojorskim klimatem Wiele elementów zostało wykonanych na zamówienie przez Studio Loft Kolasinski I wykonany w sposób rzemieślniczy przez stolarnię. Dlatego meble kuchenne, blaty ze sklejki i marmuru, podobnie jak inne elementy wyposażenia domu, noszą jego podpis.

Ale niewątpliwie to właśnie nadało temu domowi szczególne piętno Kolekcja mebli vintage z lat 50-tych i 60-tych Studio wybrało bardzo ostrożnie. O Skarby przywiezione z różnych krajów – Danii, Czech, Polski i Holandii— i odrestaurowany na tę okazję. Każda część znajduje swoje miejsce, swoje właściwe miejsce, nie zaburzając ogólnego wyglądu domu i nie konkurując z innymi. Dom oddycha…a główną ideą projektu było wpisanie się w cudowną strukturę przestrzenną. Bezpretensjonalny, emanuje swoją uroczą historią.

READ  Polska wyśle ​​60 dodatkowych czołgów na Ukrainę | Europa | TW
Dom z ceglanymi dachami i ścianami oraz korytarzem w tlePintereście

Anne-Catherine Scoffoni

Odsłonięty mur z cegły i czarna lodówka w stylu vintagePintereście

Anne-Catherine Scoffoni

Vintage biało-szara sypialnia z oknem i niebieskim obrazemPintereście

Anne-Catherine Scoffoni

Miejsce do pracy w stylu vintage w domu z podłogami z naturalnego drewna i odsłoniętym ceglanym dachemPintereście

Anne-Catherine Scoffoni

www.loft-kolasinski.com