9 września, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naukowiec z Harvardu paraliżuje świat swoim odkryciem na temat pochodzenia wszechświata

Naukowiec z Harvardu paraliżuje świat swoim odkryciem na temat pochodzenia wszechświata

Dokonując zaskakującej zmiany w pogoni za wiedzą, wybitny naukowiec z… Harvardzie Ujawnił rewolucyjne odkrycie, które może na nowo zdefiniować nasze rozumienie pochodzenia istnienie. Odkrycie to wywołało sensację w środowisku naukowym i poza nim, przyciągając uwagę naukowców, mediów i entuzjastów kosmosu.

Avi Loeb i jego teoria „wszechświatów dziecięcych”. źródło: Freebeck.

Avi Loeb, profesor Uniwersytetu im HarvardzieLata swojej kariery poświęcił badaniu okoliczności i wydarzeń, które doprowadziły do ​​jego powstania istnienie. W artykule opinii opublikowanym niedawno w „Scientific American” specjalista przedstawił swoje odkrycie, z którego jego zdaniem wynika, że ​​nasz wszechświat mógł powstać w laboratorium zaawansowanej cywilizacji technologicznej. Teoria ta, znana jako hipoteza „dziecięcych wszechświatów”, oferuje innowacyjne spojrzenie na pochodzenie wszechświata.

Przeczytaj także: Lekarz weterynarii wyjaśnił, na jakie sygnały ostrzegawcze powinniśmy zwrócić uwagę podczas szczepienia psa

Avi Loeb bada inną możliwość teorii Wielkiego Wybuchu. Ten naukowiec proponuje taki pomysł istnienie Być może powstał w laboratorium zaawansowanej cywilizacji technologicznej. „Ponieważ nasz wszechświat ma płaską geometrię i zerową energię netto, zaawansowana cywilizacja mogła opracować technologię, która umożliwiłaby utworzenie «miniwszechświata» z niczego poprzez tunelowanie kwantowe” – wyjaśnił.

Ta możliwa historia pochodzenia łączy religijną ideę Stwórcy ze świecką ideą grawitacji kwantowej. Chociaż obecnie nie dysponujemy teorią predykcyjną, która łączyłaby dwa filary współczesnej fizyki: mechanikę kwantową i grawitację, Avi Loeb sugeruje, że bardziej zaawansowana cywilizacja byłaby w stanie dokonać tego wyczynu i opanować technologię tworzenia.Wszechświaty pijesz”.



Avi Loeb i jego teoria „wszechświatów dziecięcych”. źródło: Freebeck.

„Gdyby tak było, nie mogłoby to po prostu wyjaśnić naszego pochodzenia istnienie„Ale to sugeruje również, że wszechświat taki jak nasz, w którym na tym zdjęciu znajduje się zaawansowana cywilizacja technologiczna generująca nowy płaski wszechświat, jest jak system biologiczny, który utrzymuje długowieczność swojego materiału genetycznego przez wiele pokoleń” – stwierdziła Avey. lubrykant.

READ  55-calowe telewizory Smart TV od 400 USD miesięcznie bez odsetek

Loeb przedstawił także klasyfikację cywilizacji technologicznych w oparciu o ich zdolność radzenia sobie z kosmicznym środowiskiem:

  • Kategoria D: Cywilizacje, które beztrosko niszczą swoje środowisko naturalne, tak jak dzieje się to z Ziemią poprzez zmiany klimatyczne spowodowane naszymi technologiami.
  • Kategoria C: Cywilizacje o niskim poziomie technologicznym, niezdolne do odtworzenia warunków życia na swojej planecie do czasu śmierci Słońca.
  • Kategoria B: Cywilizacje zdolne do modyfikowania warunków swojego bezpośredniego otoczenia, aby uniezależnić się od gwiazdy macierzystej.
  • Kategoria A: Cywilizacje, które potrafią odtworzyć warunki kosmiczne, które doprowadziły do ​​​​ich istnienia, tj. wyprodukować w laboratorium mały wszechświat.

Loeb kończy swój artykuł wyjaśniając, że przyznanie, że nasza cywilizacja nie jest najinteligentniejsza, nie powinno nas upokarzać. W każdym razie musimy pozwolić sobie na pokorne spojrzenie przez nowe teleskopy. „W przeciwnym razie nasza podróż ego może nie zakończyć się dobrze, podobnie jak doświadczenie dinozaurów rządzących Ziemią, dopóki ciało z kosmosu nie przyćmiło ich iluzji”.

Avi Loebowi nie jest obce rewolucjonizowanie istniejących teorii swoimi dziwacznymi propozycjami. W trakcie swojej kariery na stanowisku kierownika Katedry Astronomii Uniwersytetu im Harvardziei opracował wiele badań, których nie można zignorować.

Przeczytaj także: Tak wynika z badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Harvarda, które niepokoi osoby po 50. roku życia

Artykuł Aviego Loeba w „Scientific American” otworzył nowe okno na badania naukowe, kwestionując konwencjonalne koncepcje i proponując pytania, które mogą zmienić nasze rozumienie wszechświata. istnienie I nasze w nim miejsce.




Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp na Twoim urządzeniu mobilnym, odkryj najważniejsze wiadomości dnia, artykuły opinii, rozrywkę, trendy i nie tylko.

akv