19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UE grozi zawieszeniem milionów euro z Polski na strefy ideologiczne spoza LGBT + – El Financiero

ten Unia Europejska Polska zagroziła zablokowaniem samorządom 126 mln euro lub 150 mln dolarów w funduszach konsolidacyjnych W strefach anty-LGBTQ wprowadzonych w pięciu prowincjach.

Komisja Europejska, organ wykonawczy federacji, wysłała w zeszłym tygodniu listy do wojewodów, potwierdzając doniesienia polskich mediów, że pieniądze zostaną wstrzymane, jeśli uchwały nie zostaną uchylone i potwierdzone przez urzędnika w sprawie sytuacji.

Zamrożony blok finansowy pochodzi z projektu Reakcja-UE, który został uruchomiony po zakażeniu koronawirusem, aby wspomóc wysiłki na rzecz odzyskiwania. Całkowity przydział kraju wynosi ponad 1,5 mld euro.


Komisja nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz. Rzecznik polskiego rządu nie od razu skomentował.

Polska stoi w obliczu opóźnienia w wysokości 23,9 miliarda euro w dotacjach z historycznego wyzwalacza wirusa UE, ze względu na kampanię rządu ogłaszającą Sądowi Najwyższemu w kraju, że konstytucja uchyla niektóre przepisy UE.

Polskie miasta i województwa ogłosiły „Uwolniony od ideologii LGBTQ„Zapobiegaj marszom gejowskim i innym wydarzeniom Przyjazny dla Q.

Niekonstytucyjny

Do połowy 2020 r. prawie jedna trzecia gmin w liczącym 38 mln ludzi katolickim kraju zaakceptowała deklarację, w dużej mierze pod naciskiem radykalnych grup konserwatywnych.

Wiele polskich sądów uznało te działania za niekonstytucyjne i dyskryminujące. Choć wypowiedzi nie mają znaczenia prawnego, wzbudzają strach i dyskryminację.

W tym rokuUnia Europejska podjęła kroki prawne przeciwko Polsce i ukierunkowała odrębne prawo na WęgrzechLGBTQ powiedział, że wykorzysta wszystkie udogodnienia, aby chronić prawa ludzi.

READ  Polska ostrzegała, że ​​„imperium zła się odrodziło” i oskarżyła Rosję o zagrażanie „całemu wolnemu światu”.