20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska dokonuje przeglądu systemu pomocy dla ukraińskich uchodźców

Polska dokonuje przeglądu systemu pomocy dla ukraińskich uchodźców

Kraj stoi przed dylematem pomiędzy dalszą pomocą uchodźcom wojennym a udzieleniem pomocy wojskowej Ukrainie.

Reklama

Polska jest rozdarta pomiędzy dalszą pomocą uchodźcom a inwestowaniem w pomoc wojskową dla Ukrainy.

W kraju żyje ponad milion ukraińskich uchodźców Przedłużyła pomoc do 30 czerwca, ale warunki mogą ulec zmianie w miarę cięć budżetów pomocowych.

„Pomagamy ludziom w płaceniu podatków. Wielu emerytów zwraca się do nas z prośbą o pomoc, czasem o najdrobniejsze rzeczy, ale oni naprawdę jej potrzebują. Myślę, że ta pomoc jest nadal ważna. Walka się nie skończyła, nawet nie jest w połowie”. Mówi Svitlana Kotova z Centrum Pomocy i Informacji Prawnej.

W Polsce przebywa ponad milion ukraińskich uchodźców

Biorąc pod uwagę niepewność sytuacji, postanowili połączyć siły, aby kontynuować pracę.

„Wystarczy Uchodźcy w trudnej sytuacji, ONZ Agencja ds. uchodźców i setki partnerów wystosowały apel o dodatkowe wsparcie, aby pomóc rządowi w działaniach na rzecz społeczności przyjmujących. Obecnie tam Ponad milion uchodźców w PolsceTo stwarza pewną presję na służby społeczne” – zauważa Kevin J. Allen, Koordynator UNHCR ds. Uchodźców w Polsce.

Nowe warunki dla ukraińskich uchodźców w Polsce

Polski rząd pracuje Nowelizacja ustawy o pobycie uchodźców ukraińskich: Będą mogli pozostać w kraju, ale oczywiście na innych warunkach.

Poseł na Sejm RP Wanda Nowicka wyjaśnia niektóre z możliwych zmian: „To dobry moment Poznaj potrzeby ukraińskich uchodźców i wygnańców. Dlatego po czerwcu zostanie zbadane status quo. Być może są pewne kwestie, które nie są już istotne, być może pojawiły się nowe wymagania, zgodnie z którymi rząd podejmie niezbędne decyzje.”

Minister spraw zagranicznych Polski Radek Sikorski powiedział Euronews, że Europa i Zachód muszą pilnie zintensyfikować działania. Produkcja broni na rzecz Ukrainy i zagwarantować sobie bezpieczeństwo.

Po dwóch latach wojny na Ukrainie siły polityczne w Polsce są obecnie skupione Prosi o pomoc wojskową dla UkrainyJak podkreślają, jest to obecnie poważny problem.

READ  Grupa Wyszehradzka nagłaśnia swoje wewnętrzne podziały w związku z wojną w Rosji i na Ukrainie

Z Warszawy Magdalena Sodonic, Euronews