29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pilne powiadomienie dla klientów posiadających karty Banamex, BBVA i inne karty bankowe w związku ze wzrostem oprocentowania – Enseñame de Ciencia

Pilne powiadomienie dla klientów posiadających karty Banamex, BBVA i inne karty bankowe w związku ze wzrostem oprocentowania – Enseñame de Ciencia

Każdy kraj ma państwową instytucję finansową, która ustala pewne wytyczne i utrzymuje porządek w odpowiednim rozwoju systemów finansowych.

W Meksyku tak jest Banku Meksykuznany również jako Banxico, który opublikował ostatnio ważne wiadomości dla użytkowników BBVA, Banamex i innych instytucji bankowych.

Banxico, instytucja, której celem jest ratowanie i ochrona waluty kraju, ogłosiła, że ​​po raz trzeci stopa procentowa pozostanie na poziomie 11,25%, zgodnie z zatwierdzeniem Rady Dyrektorów Banco de México.

Jednym z powodów takiej decyzji jest wysokie ryzyko inwestycyjne, na jakie narażone są instytucje finansowe przy udzielaniu zatwierdzonych pożyczek dużej liczbie osób. Ryzyko, na jakie są narażeni, polega na tym, że użytkownicy z zatwierdzonymi kredytami nie dokonują płatności, a tym samym generują zadłużenie na rachunkach tych, którzy nie spłacają kredytu w całości na czas.

Ta informacja powinna ostrzec użytkowników m.in. banków takich jak Banamex i BBVA, że oznacza to nadal, że od sierpnia 2023 r. do odwołania obowiązywać będą podwyżki oprocentowania.

Nakłanianie różnych banków, takich jak banki wymienione powyżej, do utrzymywania wysokich stóp procentowych, a nawet konieczności podnoszenia wskaźnika na korzyść banku.

W Meksyku stopa procentowa pozostanie na poziomie 11,25% i zdecydowanie zaleca się jak najszybszą spłatę kredytu, ponieważ stopa procentowa jest czasami bardzo wysoka, a wynikający z tego dług będzie duży.

Przede wszystkim mamy złote karty niektórych instytucji, niektóre z nich o najwyższych stopach procentowych w Meksyku to:

  • HEB Afirme: 71,7% rocznej stopy procentowej
  • Aztec Gold: roczna stopa procentowa 74,09%.
  • Marriott Bonvoy Banorte: 59,75% RRSO
Źródło obrazu: Bailmex

Podobnie niektóre klasyczne karty mogą mieć oprocentowanie, które nie jest odpowiednie dla użytkownika. Są one najlepsze dla instytucji bankowych, ponieważ są one zwykle najłatwiej zatwierdzane.

Niektóre przykłady tych kredytów to:

  • Buena Banorte: 62,61% rocznej stopy procentowej
  • 40 Banorte: 66,65% rocznej stopy procentowej
  • Roczne oprocentowanie 60,82% Citibanamex classic
  • Clásica Banorte: roczna stopa procentowa 67,57%
  • Wal-Mart Inpursa: 72,8% rocznej stopy procentowej
  • Scotia Travel Clasica: 44,27% rocznej stopy procentowej
  • IDEAL Scotiabank: 72,57% rocznej stopy procentowej
READ  Cena dolara dzisiaj, 14 kwietnia, peso traci na popularności

Dlatego jeśli posiadasz którąś z tych kart, zalecamy na bieżąco regulować swoje płatności iw miarę możliwości spłacać w całości zadłużenie kredytowe, aby mieć większą pewność, że nie będzie żadnych problemów.

Zapobiegnie to sianiu spustoszenia w Twojej stabilności finansowej przez bardzo wysokie stopy procentowe, a terminowe spłacanie długu lub po prostu spłacanie długu w całości co miesiąc może pomóc w utrzymaniu równowagi ekonomicznej i uchroni Cię przed koniecznością odkładania części pieniądze na miesięczne raty kredyt.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.