3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mężczyzna zmarł w „słynnej sytuacji” w Pompejach, co jest przedmiotem badania naukowego

Podczas ekspedycji archeologicznej w 2017 roku we włoskim mieście Pompeje intrygujące zdjęcie stało się popularne na całym świecie po tym, jak zostało udostępnione na oficjalnym profilu parku archeologicznego na Instagramie. Był to obraz skamieniałego mężczyzny, który zmarł leżąc z rozłożonymi nogami i podobno mocno trzymając genitalia podczas słynnej erupcji wulkanu, która ogarnęła miasto w 79 roku naszej ery.

Obraz człowieka, który byłby zaskoczony śmiercią „w tym momencie”, był komentowany przez tysiące internautów na całym świecie, którzy zastanawiali się i żartowali, że jest to prawdopodobnie najgorsza droga do nieśmiertelności.

To zainteresowanie opinii publicznej doprowadziło również do interwencji naukowych, których celem było dowiedzenie się więcej o okolicznościach śmierci tego Pompejusza, a zwłaszcza dowiedzenie się, czy Ponury Żniwiarz znalazł go na gorącym uczynku.

– Wielu komentowało w poście, że to najgorsza droga do nieśmiertelności – wynik został poddany specjalnemu badaniu przez zaproszonych przez park ekspertów, próbujących potwierdzić, czy w chwili śmierci osiągnął erekcję, a przynajmniej praktykował onanizm.

W artykule opublikowanym kilka dni temu w RozmowaWskazuje się, że bez względu na to, jak atrakcyjna może być sprawa dla ciekawości czytelnika, jest mało prawdopodobne, aby mężczyzna zmarł podczas masturbacji. W rzeczywistości, podczas gdy erupcja Wezuwiusza spowodowała szybką śmierć i zniszczenie, nie było zaskoczeniem natychmiastowe „zamrożenie” obywateli tego, co robili przed erupcją.

Jak wielu nieszczęsnych Pompejanów, bohater obrazu zginął w wyniku fali lawy. Oznacza to, że był pokryty lawą, kiedy najprawdopodobniej był nieprzytomny z powodu erupcji tego samego wulkanu. W rzeczywistości było możliwe, że magma dotarła do niego, gdy był już trupem. Oddziaływanie ciepła na ludzkie ciało powoduje, że kończyny się zginają, a mężczyzna raczej nie pozostanie nieruchomy w momencie śmierci, nawet jeśli manipuluje penisem.

Ponieważ temperatura utrzymuje się, efekt utrzymuje się również po śmierci, co wyjaśnia również, dlaczego tak wiele skamieniałych zwłok ludzi zabitych w tej katastrofie znajduje się w dziwnych miejscach.

W badaniu opublikowanym w 2021 r. przez naukowców z Wydziału Nauk o Ziemi i Środowisku na Uniwersytecie w Bari we Włoszech we współpracy z Narodowym Instytutem Geofizyki i Wulkanologii ujawniono od dawna wątpliwość co do czasu słynnej erupcji.

Analiza wykazała, że ​​większość ludzi, którzy byli w Pompejach w tym czasie, zmarła w ciągu piętnastu minut, z których większość udusiła się od trujących gazów. Następnie lawa przybrała postać fali i pokryła zwłoki i całe miasto.

READ  "Milagrosa" atención médica a orillas del río Orinoco en Wenezuela