30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pewność siebie: asertywne zachowanie sprzyja dobremu samopoczuciu

Autopotwierdzenie – raport dr Daniela Lopeza Rossetti

To, co zwykle nazywamy pewnością siebie, technicznie nazywamy asertywnością.

Czym jest pewność siebie? dla kontrola stresu. Człowiek od urodzenia ma temperament, to jest to, co wnosimy do niej genetycznie. Ten nastrój się zmienia, dostosowuje się.

z czym? Z życiowymi doświadczeniami. następnie, Jeden na przestrzeni lat dostosowuje ten nastrój i kończy się wariactwem. Niektórzy ludzie są bezpieczniejsi niż inni. Tak to prawda. Jednak prawdą jest również, że Możesz nauczyć się asertywnych zachowań.

Weźmy jako przykład bardzo codzienną sytuację: idziesz do restauracji, przynoszą ci szklankę, dają ci coś i widzisz, że szklanka jest brudna. co on robi? Czy nie mówi czegoś do kelnera albo naprawdę się wkurza? Albo mówi: „Ups, myślę, że kubek jest przez pomyłkę zabrudzony. Czy byłabyś miło go zmienić?”

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę sposób, w jaki się komunikujemy: bez bycia zbyt biernym lub agresywnym (Getty Images)

Jakie jest twoje zachowanie? Ponieważ są to zachowania asertywne, wymagają wymiany szkła. Generalnie ludzie mają trzy rodzaje zachowań, Negatywne zachowanie, asertywne zachowanie, agresywne zachowanie.

W tych samych okolicznościach możesz wybrać. Negatywne zachowanie to nieśmiałość, wycofanie, zmienność. Wręcz przeciwnie, pamiętaj o kielichu, bądź agresywny, gwałtowny, wrogi. niedobrze.

Chociaż to,Co to znaczy mieć asertywne zachowanie? Rozumie twoje prawa i dobrze je wychowuje poprzez edukację.

Pamiętajmy, że stres jest ściśle związany z postrzeganiem otaczającego nas kontekstu. Percepcja nie widzi rzeczywistości. W medycynie stresu, kiedy pracujemy z zestresowanymi pacjentami, co w dzisiejszych czasach jest bardzo powszechne, ma to wiele wspólnego z rzeczywistością. Ale powiem ci coś: Dla nas rzeczywistość nie istnieje.

Pewność siebie pomaga radzić sobie ze stresem (Getty)
Pewność siebie pomaga radzić sobie ze stresem (Getty)

Prawda to fakty, które są interpretowane przez nasze procesy psychologiczne. To stresujące dla Juana, nie dla Pedro. Dlaczego? Ponieważ każdy dokonuje własnej oceny rzeczywistości. Ludzie bardzo często widzą duchy tam, gdzie ich nie ma. Chodzi mi o to, że ma to związek z podmiotowością w życiu.

READ  Skamieniały naszyjnik z opancerzonych kolców ujawnił istnienie nigdy wcześniej nie widzianego dinozaura

Tak więc wiele zależy od charakteru. Jaka jest postać? Osobisty czy nasze zachowanie jest stabilne w czasie, Czyli to, co nas wyróżnia podłużnie, co nas wyróżnia. To jest nasz sposób bycia.

Należy pamiętać o naszych osobistych zwyczajach i nastrojach Sposób, w jaki się komunikujemy: bez nadmiernej bierności lub agresywności. Inteligencja emocjonalna została opublikowana w Searching for the Halfway Point.

Sposób radzenia sobie ze stresem zależy od każdej osoby (Getty Images)
Sposób radzenia sobie ze stresem zależy od każdej osoby (Getty Images)

To zachowanie jest wyuczone, rozwijane i praktykowane. Wyrażanie siebie z szacunkiem wobec innych i siebie samego oznacza bycie asertywnym. Asertywna komunikacja pozwala przekazać komunikat w sposób jasny i pełen szacunku, bez popadania w bierność czy agresję. Nauka asertywnego mówienia „nie” poprawia nasze relacje międzyludzkie i zmniejsza poziom stresu.

Podsumowując, usunąłem dobrze znaną frazę, która służy do zakończenia tematu „Takt nie odbiera odwagi”.

* Dr Daniel Lopez Rossetti, MD (MN 62540) ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Buenos Aires (UBA). Kierownik Departamentu Stresu w Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego (WFMH). Jest autorem książek takich jak: „Emocje i uczucia” (red. Planeta, 2017), „Equilibrio. Jak myślimy, jak czujemy, jak decydujemy. Poradnik użytkownika”. (Wyd. Planeta, 2019), m.in.

Czytaj: