22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

COVID-19 miał „niszczący” globalny wpływ na walkę z AIDS, gruźlicą i malarią


Pandemia COVID-19 miała niszczący wpływ na walkę z AIDS, gruźlicą i malarią w 2020 rokuWedług raportu opublikowanego w środę przez Globalny Fundusz na rzecz Walki z Temi Chorobami.

Po raz pierwszy od czasu jego utworzenia w 2002 r. fundusz zgłosił niepowodzenie w zapobieganiu i leczeniu tych chorób, a szczególnie był zaniepokojony spadkiem liczby testów na HIV, które powodują AIDS, oraz leczenia gruźlicy.

Peter Sands, dyrektor wykonawczy, przyznał, że „wpływ COVID-19 na walkę z HIV, gruźlicą i malarią w społecznościach, które wspieramy, był druzgocący. Po raz pierwszy w historii Global Fund, kluczowe wyniki programu” zostały przekazane z powrotem od podmiotu.

W porównaniu z 2019 r. liczba osób objętych profilaktyką i leczeniem HIV spadła o 11%, podczas gdy testy na obecność wirusa spadły o 22%, uniemożliwiając tym osobom dostęp do leczenia.

W raporcie zauważono, że liczba osób otrzymujących terapię antyretrowirusową na HIV wzrosła o 8,8% w 2020 r. do 21,9 mln „pomimo COVID-19”.

Powiedział, że epidemia miała „katastrofalny” wpływ na globalną walkę z gruźlicą, do tego stopnia, że ​​liczba osób leczonych z powodu gruźlicy lekoopornej spadła o 19 procent.

W krajach, w których inwestuje Globalny Fundusz, w 2020 r. wyleczono z gruźlicy około 4,7 mln osób, o około 1 mln mniej niż rok wcześniej.

W raporcie zauważono, że interwencje w zakresie malarii „najwyraźniej były mniej dotknięte przez COVID-19 niż pozostałe dwie choroby”.

„Dzięki działaniom adaptacyjnym, staranności i innowacjom ze strony pracowników służby zdrowia w społecznościach działania profilaktyczne pozostały stabilne lub wzrosły w porównaniu z 2019 r.” – podał fundusz.

Wyjaśnił, że liczba moskitier rozprowadzanych przeciwko komarom przenoszącym chorobę wzrosła o 17% do 188 milionów.

Chcieć wiedzieć więcej?

Jeśli chcesz mieć więcej treści, więcej zdjęć i więcej wiadomości, pobierz go INFORMACJAPlus, cyfrowa aplikacja EL INFORMADOR, gdzie mamy dla Ciebie ekskluzywne materiały.

Pobierz aplikację i wypróbuj Darmowy przez trzydzieści dni.

READ  Kolejny krok w zdrowiu

Dla iOS: https://apple.co/35jaVgb

W przypadku urządzeń z systemem Android: https://bit.ly/3gwVSEV

Jeśli jesteś subskrybentem korespondent Twój dostęp jest wliczony w cenę, zamów go na 33 3678-7777

AA

Wątki

Przeczytaj także